Pepe Jeans przedstawia No.22 – przyjazne środowisku obuwie na sezon Jesień-Zima 2019. Model UNISEX w kolorach od różu po czerń, jest częścią programu promowania ekologicznej mody Pepe Jeans TRU-BLU. Nazwa modelu No.22 jest nawiązaniem do liczby atomowej tytanu i jego numeru porządkowego w układzie okresowym pierwiastków.

Moda przyjazna środowisku powinna być nie tylko stylowa, ale też łatwa w użytkowaniu. Wystarczy, że je założysz, a buty zrobią resztę. Model No.22 wykorzystuje innowacyjną i potwierdzoną naukowo technologię. Każdy egzemplarz został pokryty przezroczystą warstwą tlenku tytanu TiO2, który pod wpływem promieniowania UVA eliminuje 80% szkodliwych tlenków azotu w powietrzu, z którym ma kontakt. 

Szkodliwe tlenki azotu produkowane są przez elektrownie, samochody oraz piece w naszych domach. Ich obecność obniża jakość powietrza, którym oddychamy i przyczynia się do efektu cieplarnianego. Buty No.22 jednocześnie więc oczyszczają atmosferę i chronią Twoje stopy. Przełomowe sneakersy Pepe Jeans No.22 pozwalają ubierać się zgodnie z trendami nowego sezonu i jednocześnie prowadzić ekologiczny styl życia. To stanowczy krok w stronę mody przyjaznej środowisku. Ile kosztują? Męską wersję kupimy za 389 złotych, damską  za 368 złotych, natomiast model skierowany dla dzieci kosztuje 345 złotych.