Philip Morris wprowadził na rynek IQOS 3 DUO – najnowszy system podgrzewania tytoniu

Na polskim rynku pojawiła się nowa generacja podgrzewaczy tytoniu – IQOS 3 DUO. To produkt skierowany do osób pełnoletnich, które szukają alternatywy dla tradycyjnych papierosów.

Ciągły rozwój technologii, którego przykładem jest IQOS 3 DUO, stanowi kolejny krok Philip Morris International na drodze do stworzenia przyszłości wolnej od dymu tytoniowego i umocnienia pozycji lidera w kategorii podgrzewaczy tytoniu. Najnowsza generacja IQOS, IQOS 3 DUO, poparta wynikami kompleksowych badań naukowych, została stworzona w oparciu o opinie pełnoletnich konsumentów:

Dzięki nowym rozwiązaniom IQOS 3 DUO umożliwia dwukrotne korzystanie z urządzenia bez konieczności ładowania. Ponadto, czas ładowania podgrzewacza, w porównaniu z modelem IQOS 3 oraz IQOS 2.4 Plus, został znacznie skrócony.

„Wprowadzenie na rynek IQOS 3 DUO potwierdza nasze zaangażowanie oraz nieustanne inwestowanie w rozwój i komercjalizację produktów, popartych wynikami badań naukowych, które mogą pomóc milionom dorosłych, którzy w przeciwnym razie nadal paliliby papierosy. Ciągłe udoskonalanie produktów, wprowadzenie zmian i innowacji są niezbędne dla osiągnięcia przyszłości wolnej od dymu tytoniowego. Obecnie około 8 milionów dorosłych palaczy na świecie zrezygnowało z papierosów na rzecz IQOS” – powiedział Jacek Olczak, Prezes ds. Operacyjnych PMI.

IQOS 3 DUO zaprojektowano z uwzględnieniem nowych funkcji, aby ułatwić pełnoletnim palaczom, którzy w przeciwnym razie nadal paliliby papierosy, przejście na potencjalnie mniej szkodliwe wyroby alternatywne, z korzyścią dla społeczeństwa i zdrowia publicznego. Trzeba zaznaczyć, iż IQOS nie jest wolny od ryzyka i dostarcza nikotynę, która jest uzależniająca.

„Z najnowszych danych CBOS wynika, że w Polsce papierosy pali ok. 26 procent społeczeństwa, czyli ponad 9 milionów Polek i Polaków. Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem jest całkowita rezygnacja z palenia i używania produktów nikotynowych. Niestety, wielu pełnoletnich palaczy kontynuuje palenie i to dla nich przeznaczony jest ten produkt. Nasz przekaz jest prosty – jeśli nie palisz, nie zaczynaj. Jeśli palisz, rzuć. Jeśli nie rzucasz, przejdź na produkty nowej generacji.” – powiedział Michał Mierzejewski, Prezes Zarządu i Dyrektor Zarządzający Philip Morris Polska i Kraje Bałtyckie.

Zamówienia na IQOS 3 Duo można składać od 23 października na stronie www.iqos.pl. Ponadto, od 6 listopada produkt jest dostępny w ponad 180 punktach sprzedaży na terenie całego kraju, ich listę zamieszczono na wspomnianej stronie. Produkt jest przeznaczony tylko dla pełnoletnich osób palących lub korzystających z innych produktów dostarczających nikotynę.


Celem PMI jest, aby do 2025 r. liczba osób, które zrezygnowały z palenia papierosów należących do portfolio PMI, zastępując je produktami bezdymnymi, wyniosła przynajmniej 40 milionów oraz aby przynajmniej 30 procent dystrybuowanych produktów należało do kategorii produktów bezdymnych. W ciągu ostatniej dekady, PMI zainwestował ponad 6 miliardów dolarów w badania naukowe, rozwój i produkcję zaawansowanych technologicznie produktów bezdymnych, angażując przy tym ponad 400 światowej klasy naukowców, inżynierów, ekspertów i designerów. Więcej o pracach projektowych nad urządzeniem pisaliśmy w tym artykule.

źródło: materiały prasowe