Peter Pichler

Peter Pichler zaprojektował domki w lesie. Są ładne i ekologiczne!

Jakiś czas temu opisywaliśmy bardzo podobny projekt, który również zaprojektował włoski  architekt Peter Pichler. O domkach w Dolomitach przeczytacie TUTAJ! Tym razem Włoch stworzył projekt dla amerykańskiego dewelopera, pragnącego stworzyć podobny kompleks w Wirginii Zachodniej. 

Pochodzący z Mediolanu projektant i architekt zaproponował budowę kompleksu niewielkich domków na wynajem, które wyróżnia elegancki dizajn, ekologiczne rozwiązania, a także prosta konstrukcja, która pozwala na ich budowę niemal w każdych warunkach i miejscu. Udało się to dzięki modułowej konstrukcji, która w zdecydowanej większości składa się z drewnianych desek pochodzących z lokalnych tartaków. Dzięki temu architekt usunął problem transportu, który jest kosztowny, nie zawsze możliwy, a także ogranicza ślad węglowy pozostawiany w środowisku.


Amerykański deweloper, który zachwycił się projektem domków w Dolomitach postanowił stworzyć podobny kompleks w rodzinnej Wirginii Zachodniej. Stan ten słynie z malowniczych lasów, do których idealnie pasują domki Petera Pichlera nazywane przez autora Tree Houses. Włoski architekt zaprojektował na zlecenie dewelopera kilkanaście wolnostojących, dwupiętrowych budynków o powierzchni od 35 do 45 metrów kwadratowych. Każdy domek otrzymał geometryczny kształt inspirowany koronami drzew takich jak klon, czy topola, które rosną w ich okolicy.

W budynkach znalazło się również miejsce na spore, rozciągające się przez oba piętra przeszklenie oferujące widok na okoliczne lasy oraz jezioro Dawson leżące u stóp kompleksu. Dzięki panelom słonecznym domki są samowystarczalne pod kątem energetycznym, a ich fasady pokryte zostały deskami z miejscowych dębów, dzięki czemu zaoszczędzono na transporcie materiałów.

O architekcie: 
Peter Pichler Architects to firma architektoniczna i projektową z siedzibą w Mediolanie, której celem jest rozwijanie innowacyjnego i nowoczesnego podejścia do architektury, urbanistyki i projektowania. “Naszym deklarowanym celem jest osiągnięcie najwyższej możliwej jakości, doskonałe dopracowanie szczegółów oraz stworzenie zintegrowanej strategii uwzględniającej indywidualne potrzeby klienta. We wszystkich projektach priorytetem jest odpowiednia integracja architektury z otoczeniem, wszystkie rozwiązania projektowe są określone i przemyślane poprzez zrównoważony rozwój, inżynierię wartości i racjonalizację. Już na wczesnym etapie tworzone są projekty mające na celu opracowanie inteligentnych rozwiązań budowlanych w zakresie układu pomieszczeń, struktury, procesu budowlanego i redukcji kosztów budowy” – czytamy na stronie architekta

Czytaj też: Zieleń | Domek letniskowy | Drewno | Architektura | Rośliny | Hotel

źródło: www.peterpichler.eu