Piekarnia Picador w Warszawie

Piekarnia Picador w Warszawie. Rzemieślnicza piekarnia z pięknym wnętrzem!

Piekarnia Picador to niewielka sieć piekarni rzemieślniczych. Marka swoją identyfikacją wizualną nawiązuje do klimatu warszawskiego, przedwojennego modernizmu. Lokal, którego wnętrze zaprojektowaliśmy, pasuje do tego wizerunku jak ulał, mieści się bowiem na parterze przedwojennej kamienicy znajdującej się na warszawskim Mokotowie. Na miejscu zastaliśmy, piękną, historyczną posadzkę wykonaną z beżowo-pomarańczowych kafli cementowych (ubytki uzupełniliśmy polskimi współczesnymi płytkami z serii Paradyż Modernizm), ułożonych w szachownicę. Pozostawienie płytek było decyzją oczywistą, pozostało nam jedynie uzupełnić paletę kolorystyczną i materiałową.

Sercem tego miejsca jest lada ekspozycyjna wykonana z zielonego marmuru Verde Guatemala, nad którą znajduję się ogromna mosiężna lampa. Regały i witryny ekspozycyjne zostały wykonane z wędzonego dębu, czerwono-brązowy blat szafki kuchennej wykonany jest z marmuru Emperador Dark. Ściany pokrywają beżowe płytki cementowe oraz farba wapienna.

Mnogość kolorów i materiałów zrównoważyliśmy prostymi (ale funkcjonalnymi) formami mebli. Wnętrze mimo kolorystyki w stylu retro pozostaje minimalistyczne i nowoczesne.Piekarnia Picador w Warszawie


Kompleksowy projekt wnętrza poza koncepcją stylistyczną obejmował również projekty wykonawcze i warsztatowe oraz nadzór autorski. Wszystkie elementy wnętrza, łącznie z meblami ruchomymi i lampami zostały wykonane na wymiar według naszych pomysłów.

Temat: Piekarnia Picador w Warszawie
Adres: al. Niepodległości 142A Warszawa
Projektant: Ggrupa projekowa (Mateusz Frankowski, Fryderyk Graniczny, Marcin Solarek)
Projekt i realizacja: 2021
Zdjęcia: Ignacy Matuszewski Wiktoria Włoczewska

O architektach: 
Ggrupa to pracownia architektoniczna specjalizująca się w projektowaniu domów jednorodzinnych, architektury wnętrz lokali użytkowych, gastronomicznych i prywatnych. Pracownia założona w 2016 roku w Gliwicach. Obecnie stacjonujemy w Warszawie przy ul. Targowej 44/1, a projektujemy na terenie całej Polski. W skład naszego zespołu wchodzą architekci oraz architekci wnętrz z bogatym doświadczeniem w zakresie projektowania przestrzeni mieszkalnych i użytkowych. Fryderyk Graniczny (architekt wnętrz, wspólnik), Mateusz Frankowski (architekt, wspólnik), Marcin Solarek (architekt, wspólnik), Agnieszka Radomska (architektka), Anna Rusinowska (architektka), Jakub Oleksiński (architekt wnętrz), Gabriela Głowacka (architektka wnętrz), Bogusława Szlachciak – czytamy na stronie https://ggrupa.pl/info

Czytaj też:Architektura w Polsce | Warszawa | Modernizm | Wnętrza | Restauracja

 

źródło: Materiał Prasowy / https://ggrupa.pl/info/ /