Piękne mieszkanie w Bytomiu. Właściciele chcieli połączyć stare z nowym!

Sylwia i Marcin większość życia zawodowego spędzili na Bliskim Wschodzie, ale to w Polsce postanowili zarzucić kotwicę i kupić mieszkanie. Wybór padł na przedwojenną kamienicę. Tak powstało piękne mieszkanie w Bytomiu, w którym stare dosłownie spotyka się z nowym! 

Inwestor miał słabość do przedmiotów z duszą i antyków, natomiast Inwestorka do nowoczesności i minimalizmu. Pozornie nie do zrealizowania oczekiwania idealnie połączyła w projekcie pracownia architektoniczna MMOA, którą właściciele zaprosili do współpracy.


Stary plan mieszkania został znacznie przeprojektowany. Wpływ na to miał przede wszystkim zły stan konstrukcyjny zastanej przestrzeni. Projektanci zdecydowali się na połączenie kilku pomieszczeń, przez co osiągnięto dużą przestrzeń dzienną w której płynnie przenikają się salon, jadalnia i kuchnia. Pięknie doświetlona światłem dziennym wpraszającym się przez duże okna z oryginalną stolarką tworzy niepowtarzalny klimat, a sakralne detale oraz kamienna figura Maryi, która niegdyś zdobiła elewację budynku, zwieńcza dzieło, tworząc przestrzeń pełną pozytywnej energii.

Czytaj też: Architektura | Wnętrza | Apartament | Polscy projektanci | Meble |

źródło: materiały prasowe / Piękne mieszkanie w Bytomiu
produkcja sesji zdjęciowej: Michał Gulajski/ www.wnetrzamichala.pl
zdjęcia: Paweł Martyniuk
stylizacja wnętrz: Michał Gulajski
projekt wnętrz: Pracownia architektoniczna MMOA

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły