Jego wnętrze powstało z myślą o trzyosobowej rodzinie. Inwestorzy – Ola i Marek, powierzyli zaprojektowanie miejsca Natalii Jargiełło z pracowni Think White. Dom w Gdańsku jest teraz jasny i odpowiada na potrzeby mieszkańców.
Pracując nad projektem wnętrza inwestorzy współpracowali z architektką. Uznali, że podczas przebudowy warto zachować cenne, stare elementy, które będą przypominać o historii miejsca.
Od początku wiedzieliśmy, że zachowamy i odświeżymy sosnowe deski, stąd też zmiany w układzie wnętrz były minimalne. Jedyną „rewolucję” zrobiliśmy otwierając częściowo kuchnię na salon oraz od drugiej strony na korytarz – wspomina autorka projektu.
W miejscach, gdzie desek nie udało się uratować, położono kafle. Różnice w poziomach zniwelowano drewnianymi progami. Ich jasny odcień wpisuje się kolorystycznie w całą aranżację. Stolarka drzwiowa została wprawdzie wykonana na nowo, ale umieszczono ją w taki sposób, aby odwzorowywała drzwi, które pierwotnie znajdowały się w domu.
W kontrze do białych, klasycznych drzwi zastosowałam loftowe drzwi przesuwne, które w razie potrzeby odgradzają otwarty fragment kuchni od salonu i jadalni – dodaje Natalia Jargiełło.
To sprytne rozwiązanie przydaje się każdego dnia. Dodatkowo we wnętrzu pojawiły się inne lekko industrialne elementy, takie jak metalowy czarny regał na książki i tv oraz lekka ścianka, która odgradza kuchnię od korytarza. Te elementy wykonały lokalny ślusarz według projektu autorstwa Natalii Jargiełło.
Projektantka ze szczególną troską potraktowała pokój małej Ani. Dziewczynka ma do swojej dyspozycji duże pomieszczenie, którego wystrój nawiązuje do dżungli. Solidna zabudowa antresoli posiada stopnie z szufladami, ukryte regały, łóżko oraz przestrzeń do zabawy na piętrze. Ze strefy tej można szybko zejść na dół korzystając z drabinki.
Motywem spinającym estetykę całego wnętrza domu jest zieleń. Nad stołem, który udało się zachować ze wcześniejszej aranżacji powieszono kultową lampę Flowerpot w odcieniu głębokiej zieleni. Kafle ścienne w tej samej tonacji spinają się z ozdobnym paskiem na wzorzystej podłodze wykonanej z kafli Winckelmans. Zielone akcenty pojawiły się też na głównej ścianie w sypialni i łóżku.
Stylizując wnętrze wprowadziłam tkaniny o naturalnych splotach w odcieniach beżu i brązu, wełniane koce, przydymione szkła i gliniane naczynia – wyjaśnia projektantka.
W przestrzeni ustawiła też rattanowe krzesła, szafkę i biurko w sypialni, których wygląd nadaje wnętrzu przytulnego charakteru.
Ciekawie zaprojektowała łazienkę. Pomieszczenie jest dość małe i niskie, ma niespełna 2 m wysokości. Architektka musiała więc pracować z proporcjami i za pomocą dużego lustra i czarnego paska z kafli wizualnie powiększyła przestrzeń.
projekt i stylizacja: Think White Natalia Jargiełło (www.instagram.com/natalia_jargiello)
zdjęcia: Martyna Jabłońska-Makowska – Martyna Soul Studio (https://martynasoulstudio.com)
Czytaj też: Gdańsk | Wnętrza | Eklektyzm | Detal | Polecane | whiteMAD na Instagramie