Bohinc Studio

Piękno krągłości: asymetryczne meble od Bohinc Studio

Inspiracją do powstania nowej kolekcji mebli Bohinc Studio były planety i ich ruch po orbitach w kosmosie. Seria mebli ma mocne kolory i minimalistyczną formę.

Meble zaprojektowała Lara Bohinc, która prowadzi swoją autorską pracownię Bohinc Studio. Kolekcja ORBIT to zestaw kilku krzeseł i stolików, które wykonane zostały z cienkich metalowych prętów. Projektantka bawiła się ich formą, wyginała pręty tak, aby przypominały zakrzywione trajektorie. Zestaw cienkich linii uzupełniła siedziskami i oparciami o wyrazistych kolorach.

Krzesło „Księżycowe” wyróżnia się dwoma podłokietnikami w formie półksiężyców, które zdają się otaczać siedzisko. Dodatkowo mebel ma mniejsze okrągłe oparcie, które symbolizuje księżyc otaczający planetę. Z kolei stół z kolekcji Orbit składa się z wygiętego blatu oraz sporej wielkości lustra w miedzianej ramie. Projektantka umieściła w nim zagłębienie do przechowywania przedmiotów oraz uzupełniła o małą szufladę.

Bohinc Studio


Praca nad kolekcją była dla projektantki wyzwaniem. Lara Bohinc chciała stworzyć meble o lekkiej, delikatnej formie, które będą również stabilne i wytrzymałe. Stalowe pręty mają średnicę zaledwie 12 milimetrów i były wycinane laserowo. Kolekcja wykonana została ręcznie we Włoszech i jest serią limitowaną. Projektantka stworzyła zaledwie po 10 sztuk każdego mebla.

Kupców odstraszać może cena. Podstawowe krzesło Orbit kosztuje prawie 2900 euro.

Czytaj więcej: Minimalizm | Meble | Wystawa | Pantone

fot. Rebecca Reid, źródło: Bohinc Studio (www)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły