Piękno prostoty: Ławka Hello projektu Agaty Nowak

Ławka Hello zaprojektowana została przez Agatę Nowak. To mebel idealny do przedpokoju, ale jego uniwersalna forma sprawia, że z powodzeniem odnajdzie się w innych miejscach.

Agata Nowak zaprojektowała ławkę Hello z myślą o przechowywaniu butów. To jednak dopiero pierwsza z możliwych funkcji. Ławka Hello ma dwa poziomy, górna część daje wystarczającą ilość miejsca, aby odłożyć na niej potrzebne rzeczy czy po prostu usiąść. Dolna półka została natomiast asymetrycznie wydłużona, tworząc miejsce na odstawienie na przykład torby z zakupami czy uszykowanie przedmiotów do wyniesienia z mieszkania. Jednym razem ławka więc może zdobić przedpokój, innym pełnić funkcję mebla w sypialni, a przeniesiona do jadalni przyda się jako siedzisko dla gości.

Graficzna bryła ławki została podkreślona intensywnym odcieniem niebieskiego. Ostateczny kolor projektantka ustaliła wykonując liczne próby. Chciała, aby farba nie zakryła tego, co w drewnie jest najpiękniejsze – charakterystyczne wzory struktury drewna. Dobrała taki rodzaj i odcień farby, który strukturę drewna szlachetnie uwydatnia. Dodatkowo taki kolor powinien dobrze pasować do każdego wnętrza.

Ławka Hello


Agata Nowak jest projektantką, która pracuje na pograniczu produktu, mebla i przestrzeni wystawienniczych. Ukończyła studia z zakresu Projektowania produktu i mebla na De Montofrt University w Leicester i  Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Ma na swoim koncie wdrożenia dla duńskiej marki WOUD oraz polskich marek Borcas i LOFT Decora. Swoje doświadczenie zdobywała pracując dla Studio Rygalik i Studio Ganszyniec. W 2019 roku razem z Michałem Bachowskim zadebiutowali jako duet kuratorski wystawą „Ciało na rozdrożu”.

Zobacz więcej projektów Agaty Nowak: Timewatch – lustro i zegar w jednym, Lampa Ogen

źródło: www.agatanowakdesign.com, Instagram: agata_nowak_design

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły