HE Concept Store

Piękny design w jednym miejscu. Oto Europejski Boutiques i HE Concept Store

Nie masz pomysłu na prezent? Z pomocą przychodzi otwarty w Warszawie Europejski Boutiques i HE Concept Store. Wewnątrz można znaleźć produkty znanych światowych marek, ale też przedmioty wykonane przez polskich artystów, designerów i projektantów mody. Europejski wraca tym samym w pełni do swoich przedwojennych tradycji. Pod jednym dachem mieści teraz cały wachlarz funkcji i usług, tworząc razem z butikami przy placu Piłsudskiego i ulicy Moliera kluczowy luxury hub stolicy, najbardziej prestiżowy adres w Warszawie.

Zlokalizowany między Krakowskim Przedmieściem a Placem Marszałka Józefa Piłsudskiego, Europejski od zawsze plasował się na mapie warszawskiego luksusu. Swoje siedziby miały w nim zagraniczne poselstwa, firmy, galerie sztuki i pracownie artystów czy bank. Parter Europejskiego zajmowały eleganckie butiki, księgarnia, restauracja, skład win, salon fryzjerski, kwiaciarnia, salon motoryzacyjny marki FIAT. Dziś, ten jeden z najbardziej wytwornych budynków na mapie Warszawy, łączy tradycję klasycznych wnętrz z nową energią hotelu, fantastycznych restauracji, nowoczesnych biur i niebawem – butików znamienitych marek.

Europejski Boutiques to przestrzeń, w której mieszczą się luksusowe butiki takie jak m.in. Brunello Cucinelli, Hermès, La Marqueuse, Perfect Vision, SasArte, a ponadto flagowy salon W.KRUK, oferujący biżuterię oraz zegarki luksusowych marek takich jak Rolex, Cartier, Jaeger-LeCoultre, Panerai i Breitling.

HE Concept Store


Wyboru marek, które tu goszczą ze swoimi butikami, a także selekcji do naszego autorskiego HE Concept Store, dokonywaliśmy długo. Tworząc tę przestrzeń otwieramy nowy rozdział w historii budynku, miejsca i miasta, nawiązując do czasów, kiedy w Europejskim królowała moda, a ówczesne damy na kultowych balach prezentowały tutaj swoje najpiękniejsze kreacje – mówi Julien Barbotin-Larrieu, Prezes Zarządu H.E.S.A.

W Europejski Boutiques rozpoczyna swoją działalność autorski butik, HE Concept Store. Klimatyczne miejsce, które ma być nie tylko strefą zakupów z ofertą dla kobiet i mężczyzn, lecz także przestrzenią, do której warto zajrzeć na wystawę, koncert, degustację lub spotkać się z przyjaciółmi. HE Concept Store zajmuje obszar 330 m kw. i jest jedyną autorską przestrzenią w Warszawie, w której przeważającą część asortymentu wykonali czołowi polscy artyści, projektanci mody i rzemieślnicy. Każdy z produktów został zaprojektowany z myślą o HE Concept Store i jest dostępny tylko w nim.

W HE Concept Store można kupić ubrania i akcesoria m.in. Rodrigo De La Garza, Violi Piekut, Dawida Wolińskiego oraz Macieja Zienia. Dostępne są również projekty z jedwabiu marki Lovli Silk i kurtki Touch Wear. Nie brakuje biżuterii, m.in. Berries & Co, Beller czy Mokobelle. Znajdziemy tu też akcesoria marki Kaaskas, kolekcje torebek Hollie Warsaw, Mandel oraz Molehill. Wśród ceramiki i innych dodatków do wnętrz dostaniemy ręcznie robioną porcelanę Dominiki Dondé, przedmioty wykonane techniką majolikową z nieborowskiej manufaktury Majolika Nieborów oraz plakaty wybrane przez Włodka Orła, jednego z największych kolekcjonerów polskiego plakatu na świecie. Oferta HE Concept Store obejmuje ponadto designerskie gadżety podróżne, technologiczne i do domu, które zostały osobiście wyszukane i sprowadzone z całego świata przez twórców miejsca. W butiku są dostępne różnorodne gatunki win oraz książki – albumy o sztuce, architekturze, historii i Warszawie. W planach HE Concept Store są także spotkania z artystami współpracującymi z miejscem, wystawy, koncerty i degustacje.

Wnętrze HE Concept Store zaprojektowała Magdalena Kijanko – architekt, absolwentka warszawskiej ASP, która od 10 lat prowadzi w Warszawie autorską pracownię projektową Studio Modulare. W przypadku HE Concept Store inspiracją twórczą był dla niej eklektyzm, oddający przenikanie się mody, sztuki i designu oraz chęć wykreowania miejsca wibrującego mieszanką stylów. Wśród detali projektantka wykorzystuje elementy antyku i vintage, instalacje artystyczne, ręcznie wykonane tapety oraz meble i dywany ze specjalnie wyselekcjonowanych materiałów i tkanin.

Czytaj więcej: Wnętrza | Warszawa | Hotel| Witryna Sklepowa

źródło: materiały prasowe (Europejski.pl)