Pierwsza na świecie stacja Hyperloop. Zobaczcie, jak może wyglądać!

To już nie są tylko wizje naukowców. Powstają pierwsze projekty i szczegółowe plany, skąd, dokąd i w jakim czasie pojedziemy nowatorskim transportem nazywanym Hyperloop. UNStudio zaproponowało swój dworzec przyszłości!

Według założeń studia UNStudio, które nawiązało współpracę z firmą Hardt – europejskim gigantem technologicznym, który planuje wprowadzić do Europy system Hyperloop, jako jeden z pierwszych. Według założeń pierwszy „dworzec przyszłości” ma powstać w Amsterdamie i oferować kilka połączeń do największych metropolii w Unii Europejskiej. Jedna z propozycji zakłada stworzenie linii prowadzącej ze stolicy Holandii do biznesowego serca Niemiec, czyli do Frankfurtu nad Menem.


Obecnie, jadąc samochodem musimy przeznaczyć na trasę około 4 godzin i 40 minut, pociągiem około 5 godzin, natomiast dzięki Hyperloop’owi pokonamy ten odcinek w zaledwie 53 minuty, czyli niemal 5 razy szybciej. W dodatku podróż będzie bardzo ekonomiczna i ekologiczna. Przypomnijmy, Hyperloop to całkowicie elektryczny środek transportu, który zakłada stworzenie tuby, w której sunąć będą kilkunastoosobowe wagoniki. Dzięki uzyskaniu warunków zbliżonych do tych panujących w próżni oraz wykorzystaniu technologii Maglev, czyli magnetycznych szyn, wagony nie będą spowalniane przez siłę tarcia i rozpędzą się do zaskakująco wysokich prędkości.

Plany zostały zaprezentowane podczas kongresu HyperSummit, na który zjechali się inwestorzy i naukowcy z całego świata, by dyskutować na temat środka transportu, który ma całkowicie zrewolucjonizować świat. A Wy co sądzicie o tym projekcie?


image by UNstudio