Pierwszy taki biżuteryjny blog świętuje swoje urodziny. Z tego powodu załoga PicaPica.pl ogłasza swoje święto. Zobaczcie, w jak oryginalny sposób chcą was na nie zaprosić.

Sroka zwyczajna (łac. Pica Pica) żyje średnio 22 lata. Czyli jeden „sroczy rok życia” równa się około 3,5 ludzkich lat. Nieźle, prawda? 3,5-letnie dziecko już całkiem sporo potrafi…

A co potrafi roczna sroka? Hmm… Potrafi zdobyć 10 tysięcy fanów na Facebooku. I niemal 16 tysięcy na Instagramie. Ma niemal 50 tysięcy odwiedzin na blogu (w najlepszym dniu było to ponad 2 tysiące ludzi), na który wrzuciła ponad 100 wpisów. Mniej-więcej dwa na tydzień. Nieźle, prawda?
Oczywiście nie mówimy o prawdziwej sroce, tylko o PicaPica.pl – pierwszym polskim profesjonalnym blogu biżuteryjnym. Sroki-założycielki (Agata i Katarzyna) nawiązały w ciągu tego roku współpracę z wszystkimi liczącymi się polskimi markami biżuteryjnymi (m.in. Apart, Yes, W.Kruk), pokazały światu mnóstwo niezależnych projektantów i odwiedziły najbardziej liczące się imprezy ze świecidełkami w Polsce i za granicą. Wielu ludziom nie udałoby się to w 3,5 roku a one ogarnęły to w ciągu jednego…
Dlaczego o tym piszemy? Bo 24 czerwca o 20:00 w PURO Poznań odbędzie się impreza urodzinowa, na której – poza dmuchaniem świeczek – odbędzie się licytacja najlepszych zdjęć Pica Pica oraz kilku błyskotek (pieniądze Sroki przeznaczyły na cel charytatywny), będzie pokaz mody SONO IDONI & biżuterii APART oraz koncert Michała Sobierajskiego i całkiem błyszczące party. Jak świętować, to z rozmachem – wśród naszych czytelników Sroki chciałyby rozlosować ekskluzywną wejściówkę. Da się? Da!

/