Pierwsze wegańsie nagrody dla designu rozdane. Wśród laureatów IKEA i Heal. 

Nagrody rozdano w 14 kategoriach. Zaczynając od najlepszej wegańskiej sofy, po krzesła biurowe, na nowatorskich materiałach kończąc. Pośród zwycięzców znalazły się marki bardzo dobrze nam znane i lubiane, a także młodzi projektanci i absolwenci uczelni artystycznych. 

Konkurs Vegan Homeware Award został zorganizowany po raz pierwszy. Jej autorem jest organizacja walcząca o prawa zwierząt – PETA (People for the Ethical Treatment of Animals). Projekt powstał w celu promowania coraz popularniejszej na świecie kultury wegańskiej, a także zwrócenia uwagi na to, że meble, które kupujemy są tworzone kosztem zwierzęcego cierpienia. Jak zaznacza PETA:

W samej tylko Wielkiej Brytanii, ilość osób identyfikująca się jako wegańska wzrosła o 360 procent w ostatnich 10 latach. To niemal 60,000 osób (…). Pociesza, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z potrzeby takiego zachowania

Pośród nominowanych osób znalazły się wielkie firmy, małe pracownie, a także pojedynczy projektanci. Wszystkich ich PETA określa jako „osoby myślące przyszłościowo o  oferowanych produktach”.

Poniżej prezentujemy 10 nagrodzonych produktów z różnych kategorii:

Dywan ze sztucznej owczej skóry / IKEA

 


Skórzane krzesło biurowe / MADE.com 


Beleaf Chair / Simon Kern 


Wegańska Sofa / Rockett St George 


Koc z pomponami / Oliver BonasPościel wegańska / Habitat 


Zapach do domu / Le Labo 


Wegańskie zasłony i koce / ZARA


Poduszki bez pierza / Monsoon
 


Świeczki Pacifica / Holland & Barret 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły