Pierwszy AC by Marriott w Polsce. Powstanie przy Placu Wolności.

AC by Marriott to marka lifestyleowa. Obiekty pod jej szyldem funkcjonują w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Włoszech. Obecnie wchodzi również do USA, Ameryki Południowej, Wlk. Brytanii oraz Polski.

Nowy hotel sieci Marriot, który powstanie we Wrocławiu. Mieścić się będzie w zabytkowej kamienicy pochodzącej z 1875 roku. Wcześniej w tym miejscu znajdował się Bank Pruski, następnie Bank Rzeszy, a ostatecznie, po wojnie budynke trafił w ręce Banku BZWBK.

Odnowiona kamienica przykuwa wzrok z daleka, jednak prawdziwa metamorfoza miała miejsce wewnątrz. Hotel oferuje obecnie 91 pokoi, które mają powierzchnie od 20 m.kw. do 40 m.kw., dwie duże i dwie średnie sale konferencyjne, strefę relaksu z basenem, a także przeszklone patio wewnątrz obiektu. O hotelu opowiada dyrektor, Maciej Knyrek:

W hotelach AC by Marriott strefy wspólne dla gości zintegrowane są w ciekawy koncept AC Lounge. W naszym hotelu zlokalizowany jest w dawnej sali operacyjnej banku, która jest bardzo wysoka – ma ok. 7m wysokości. To otworzyło przed inwestorem nowe możliwości: w środku sali zlokalizowany jest bar, dookoła którego umieściliśmy kolejne strefy takie jak lobby bar, lounge, bibliotekę, restauracje i salę śniadaniową. Strefy przenikają się. Miejsce zachęca do tego, aby spędzić w nim więcej czasu. Nad 1/4 powierzchni zbudowaliśmy antresolę, na której znajdzie się boardroom i strefa biznesu

Dyrektor placówki informuje, że zaczęła się już rekrutacja na pracowników. Łącznie hotel zatrudni ponad 50 osób.

[foogallery id=”40050″]