Pierwszy butik BIZUU Apres-Midi w Poznaniu

Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak, założycielki i projektantki popularnej marki modowej BIZUU, zyskującej od 2010 roku dużą popularność na polsim rynku modowym, stworzyły nową popołudniową linię ubrań pod szyldem BIZUU Après-midi. Pierwszy butik spod znaku BIZUU Apres-Midi powstał w Poznaniu, a do współpracy zaproszono zespół mode:lina.

Blanka i Zuzanna zawsze razem pracują nad wyglądem każdej kolekcji, dzięki czemu nawet najmniejszy szczegół dopracowany jest z wyjątkową precyzją. Stąd inspiracją dla architektów stał się jeden z charakterystycznych elementów ich pracy – wykrój krawiecki bogaty w linie i kąty. Klimat pracowni krawieckiej przeniesiony do butiku łączy w sobie luźny charakter nowej marki wraz z technicznym rzemieślniczym sznytem.

Architekci z mode:lina wpisali w przestrzeń lokalu linie i kształty inspirowane wykrojami. Patchwork różnorodnych materiałów jest spójny z odświeżoną identyfikacją wizualną marki BIZUU. Płaszczyzny pokrywające ściany lokalu o wzorze białego i czarnego karraryjskiego marmuru uzupełnione są różową perforowaną blachą i czarnymi kontrastowymi krawędziami. Podobny zabieg w ażurowej formie pojawił się w witrynie, którego kontynuacją są dynamiczne podświetlone linie w portalu wejściowym.

Zdjęcia:Marcin Ratajczak 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły