Pierwszy hotel w kosmosie

Pierwszy hotel w kosmosie. Ma powstać w 2027 roku. 

Pierwszy hotel w kosmosie ma zostać wybudowany do 2027 roku. Jak zapowiada inwestor, firma Orbital Assembly Corporation jego budowa ruszy już w 2025 roku! 

Pierwszy hotel w kosmosie ma zostać wyposażony we wszystkie funkcjonalności znane ze standardowych hoteli na powierzchni Ziemi. W hotelu nazwanym Voyager Station znajdzie się między innymi restauracja, kino, spa, a także pokoje na ponad 400 gości. To, co będzie wyróżniać go na tle wszystkich innych znanych dotąd hoteli to lokalizacja. Voyager Station, czyli hotel będący tak naprawdę olbrzymim statkiem kosmicznym, zawiśnie ponad 550 kilometrów nad powierzchnią naszej planety, a na jego pokład dotrzemy specjalnym pasażerskim promem kosmicznym. 


„Nasza planowana orbita i wysokość dla stacji Voyager to 97 stopni i 500-550 kilometrów. Jest to orbita polarna zsynchronizowana ze Słońcem, co zmniejszy stres termiczny i pozwoli na niemal ciągłe wytwarzanie energii słonecznej. Co więcej w tym miejscu oczekujemy najmniejszego ryzyka związanego z kolizją z odpadami kosmicznymi.” – mówią przedstawiciele Orbital Assembly Corporation

Inżynierowie z Orbital Assembly Corporation twierdzą, że pierwszy hotel w kosmosie będzie miała ponad 11 600 metrów kwadratowych powierzchni mieszkalnej w modułach i rurach dostępowych; 200 m średnicy całkowitej (ISS ma 73 m długości i 109 m szerokości); szacowaną masę 2 418 ton (ISS: 419 ton); oraz szacowaną objętość 51 104 m3 (objętość  ISS: 915 m3).

Na cele mieszkalne przeznaczono 24 moduły, każdy o średnicy 12 metrów i długości 20 metrów. Każdy moduł oferuje łącznie 500m2 powierzchni mieszkalnej rozmieszczonej na 3 kondygnacjach. W tych modułach zaprojektowane zostaną pokoje hotelowe, apartamenty oraz pokoje dla załogi stacji Voyager.

Gości do dyspozycji będą mieli partamenty o powierzchni 126m2, pokoje premium o powierzchni 62m2 oraz standardowe pokoje o powierzchni 30m2. Maksymalne obłożenie stacji wynosić ma 440 osób, z czego 40 osób to załoga.

„W przypadku stacji voyager nie chcemy opracowywać żadnych nowych technologii, chcemy, aby były to technologie, które już mamy, tylko że stosujemy je w nowy sposób, aby uzyskać taką strukturę i obiekt” – powiedział Tom Spilker, dyrektor techniczny firmy Orbital Assembly Corporation.

Czytaj też: Ciekawostki | Technologia | Hotel | Wnętrza | Podróże

źródło: Orbital Assembly Corporation