Pierwszy zajazd wege w Polsce. I to w takim miejscu!

To może być pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Stworzone z miłości do zwierząt, szacunku do środowiska i pasji do historii. Takie właśnie są podpoznańskie Vege Tośtoki.

Autorzy projektu, który ma na celu stworzenie zajazdu, to ludzie pełni miłości do zwierząt i środowiska. Obiekt pod ich kierownictwem ma w pełni współgrać z otoczeniem i żyć w jak najlepszej zgodzie z naturą. Z ich inicjatywy powstał pomysł Vege Tośtoków. Sami mówią o sobie :

Jeszcze kilka lat temu myśleliśmy, ze weganie jedzą głównie trawę, a każdy ich posiłek ma kolor zielony. Myliliśmy się. W  Vege Tośtokach, z pomocą znanych kucharzy i blogerów  kulinarnych zaprezentujemy wyjątkowość kuchni roślinnej. Niespotykane kombinacje ziół oraz przypraw sprawią, że nasi klienci poznają walory smakowe wielu kuchni świata

7dd9de690be99718b77b89e5b46a5542

Mieszczący się w Koszutach, niedaleko Poznania obiekt to nie tylko miejsce pełne natury i dobrych smaków. To również dawka historii dawnej architektury. Na obszarze 2,5 hektara, mieści się nie tylko restauracja z częścią hotelową. Stoją tam kilkusetletnie wiatraki, które już od lat są wizytówką okolicy. Tak zwane Koźlaki stoją tam już od XVIII i XIX wieku.

Jednak, żeby projekt mógł wejść w życie potrzebna jest Wasza pomoc. Pasjonaci zbierają pieniądze w trybie crowdfundingową na Wspieram.To . Jeśli kochacie zwierzaki i chcecie by powstawało więcej takich miejsc wesprzyjcie Vege Tośtoki.

Tośtoki w latach .80
Tośtoki w latach .80

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły