Pies Patron

Pies Patron ma swój mural w Równem. Oto czworonożny bohater z Ukrainy!

Wołodymyr Zełenski przyznał odznaczenie Patronowi, dzielnemu psu-saperowi, który wraz ze swoim opiekunem bierze udział w rozminowywaniu ukraińskiej ziemi. Małego bohatera docenili również mieszkańcy Równego, gdzie pojawił się mural poświęcony jemu oraz innym cichym bohaterom wojny w Ukrainie!

Odznaczenie z rąk prezydenta Ukrainy w imieniu Patrona (co po ukraińsku znaczy tyle co… nabój!) odebrał jego właściciel i opiekun, saper Mychajło Iljew. Uroczystość odbyła się w obecności premiera Kanady, który w miniony weekend przebywał w Kijowie. W ostatnim czasie ratownicy stworzyli filmiki edukacyjne, gdzie Patron podpowiada dzieciom i dorosłym, jakich zasad bezpieczeństwa powinni przestrzegać na terenach, na których mogą znajdować się miny i materiały wybuchowe. 


Dwuletni pies Patron rasy jack-russell terrier znalazł się także na powstałym kilka dni temu muralu, gdzie towarzyszą mu inni cisi bohaterowie czasów wojny. Oprócz żołnierza i piekarza są na nim także strażak, piekarz i lekarka w towarzystwie ukraińskiego dziecka. Towarzyszy im napis “Odważny naród, odważnego kraju”.

Twórcą muralu jest 24-letni lokalny twórca Konstantyn Kaczanowśkyj, który od początku wojny tworzy malunki związane z wojną w Ukrainie. Jak pisze w swoich mediach społecznościowych, nową pracą chciał podziękować bohaterom, którzy nie zważając na wszystko inne, dzielnie wykonują swoją codzienną pracę.

Konstantyn Kaczanowśkyj już wcześniej tworzył w Równem murale, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem większości mieszkańców. W minionym roku mówił jednak  miejscowym mediom, że najbardziej obawia się chuliganów, którzy mogliby zniszczyć jego prace. Tym razem jesteśmy pewni, że nikt nie odważy się zniszczyć muralu z czworonożnym bohaterem!

#SolidaritywithUkraine

Zobacz również: Murale | Grafika | Malarstwo | Zwierzęta | Ukraina

Pies Patron ma swój mural w Równem

Tekst: Tomasz Kobylański

Zdjęcia: Instagram twórcy: @konstantin_kachanovsky