Biurowiec Pixel ma nowego właściciela

Poznań, 29 stycznia 2016 r.– Fundusz Garvest Real Estate sfinalizował umowę sprzedaży poznańskiego budynku biurowego Pixel. Obiekt za 32,2 mln euro kupiła firma GTC. 

Oddany do użytku w 2013 r. Pixel oferuje 14 500 mkw. powierzchni biurowej w ramach siedmiu kondygnacji naziemnych. Zaletą lokalizacji przy ul Grunwaldzkiej 182 jest bardzo dobre połączenie z autostradą A2, sprawny dojazd do lotniska Ławica, a także dostęp do przystanków komunikacji publicznej. Obiekt jest w całości wynajęty Grupie Allegro. Na parterze biurowca działa popularna wśród poznaniaków restauracja Jadłodajnia.

Pixel, zaprojektowany przez słynną pracownię JEMS Architekci, jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków biurowych w Poznaniu. Dzięki swojej unikalnej bryle i elewacji, na którą składają się dwupoziomowe loggie, obiekt uzyskał szereg prestiżowych wyróżnień, m.in. nagrodę Jana Baptysty Quadro.

Sławomir Jędrzejewski, Dyrektor, Dział Nieruchomości Biurowych i Magazynowych JLL w Polsce, komentuje:

Sprzedaż projektu Pixel to druga w tym roku, a czwarta w ciągu ostatnich 12 miesięcy transakcja zrealizowana na rynku nieruchomości biurowych w Poznaniu. Aktywności inwestorów sprzyja dostępność wysokiej jakości produktów, zabezpieczonych instytucjonalnymi umowami najmu oraz wyższe stopy kapitalizacji niż w Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu. Z naszych analiz wynika, że aktywność inwestorów na tym rynku utrzyma się na wysokim poziomie w 2016 r., a w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się kolejnych transakcji, których przedmiotem będą nieruchomości biurowe w Poznaniu.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w Poznaniu właściciela zmieniły takie projekty biurowe jak Pixel, Okrąglak, Andersia Business Centre oraz Malta House.

Pixel_Poznań