Pizza Hut wprowadza ekologiczne opakowania

Pizza Hut wprowadza ekologiczne opakowania. Będą biodegradowalne.

Jedzenie zamawiane na wynos niejednokrotnie wiąże się produkcją i zużyciem dziesiątek plastikowych opakowań, czy sztućców, które po jednorazowym użyciu trafiają do śmietników. Właśnie dlatego Pizza Hut wprowadza ekologiczne opakowania, które będą w pełni biodegradowalne.

Pierwsze pilotażowe testy nowych opakowań do pizzy zostały przeprowadzone w jednej z najstarszych resturacji sieci Pizza Hut w mieście Pheonix w amerykańskim stanie Arizona. Słynna sieć pizzerii zaprosiła do współpracy pracownię projektową ZUME, której zadaniem było stworzenie i obrandowanie opakowań na pizze, które będą przystępne cenowo, ale także ekologiczne.


Projektanci z ZUME zaproponowali stworzenie okrągłych opakowań wykonanych z bioplastiku powstałego z odpadów pochodzących z przemysłu spożywczego. Wykorzystany bioplastik powstaje między innymi z włókien znajdujących się w obierkach ziemniaków. Co ciekawe, nowe opakowania będą bardziej wytrzymałe niż kartonowe odpowiedniki, ich cena niemal w ogóle nie różni się od tradycyjnych pudełek, natomiast okrągły kształt pozwala na lepsze dopasowanie pizzy do opakowania, co umożliwia lepsze utrzymanie ciepła posiłku. Firma zapowiada, że jeżeli opakowania przejdą wstępne testy, biodegradowalne opakowania trafią do wszystkich lokali zarządzanych przez sieć.

Warto dodać, że temat ekologii wkracza z impetem do każdej branży. Jedni chwalą działania zmierzające ku poprawie wpływu produktów na środowisko, inni uważają, że tego typu akcje to tak zwany greenwashing, czyli mydlenie oczu pozornie ekologicznymi działaniami. Jak jest w tym przypadku? Oceńcie sami! 

Czytaj też: Recykling | Ciekawostki | Ekologia | Opakowania | Technologia 

Pizza Hut wprowadza ekologiczne opakowania
źródło: www.pizzahut.pl