Warszawa: na Placu Grzybowskim powstanie nowy WIEŻOWIEC

Już niebawem na miejscu Teatru Żydowskiego w Warszawie powstać ma nowy wieżowiec, którego wysokość sięgnie 100 metrów. Inwestorem jest firma Ghelamco, która już wykupiła grunt przy Placu Grzybowskim i ma pozwolenie na rozbiórkę starego gmachu teatru.

Jak informuje inwestor, obiekt w którym aktualnie znajduje się siedziba TSKŻ oraz Teatr Żydowski, nie jest objęty ochroną konserwatorską oraz nie został wpisany w Rejestr Zabytków, a m.st. Warszawa po szczegółowych ustaleniach z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego ostatecznie wydało zgodę na jego rozbiórkę.

Co ciekawe, na jego miejscu deweloper chce postawić wieżowiec, w którym znajdzie się również miejsce na nową siedzibę teatru. Ghelamco Poland postanowiło w całości pokryć koszt budowy nowej siedziby TSKŻ i Teatru Żydowskiego za kwotę ponad 63 mln złotych. Dodatkowo inwestor dofinansuje jego wyposażenie, w którego skład wchodzą między innymi nowoczesne rozwiązania akustyczne i oświetleniowe, sprzęt obsługujący widownię i scenę.

Do tej pory opracowano już kilka koncepcji wieżowca, a prace nad jego ostatecznym wyglądem nadal trwają. Oto kilka wstępnych propozycji opublikowanych przez dewelopera. Która Waszym zdaniem powinna być zrealizowana?

Fot. Materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły