Połączyła ich miłość do zwierząt, dobrego dizajnu i jeszcze lepszej kuchni. Poznajcie Ole, Michała i Michała, którzy postanowili opowiedzieć o ich Planie. 

Pomysł na Plan pojawił się w dość naturalny sposób, przez połączenie pasji i umiejętności naszej trójki – dwóch Michałów i Oli. Chłopacy kilka lat temu założyli pracownię filmową MISHKA Studio, w której produkują niestandardowe filmy: od reklam, przez filmy dokumentalne, aż po klipy muzyczne czy video blogi. Ja z kolei od zawsze marzyłam o swojej kawiarni: miejscu, w którym ludzie będą chcieli spędzać czas – nie tylko wolny, ale też żeby popracować, poczytać, pouczyć się, spotkać z ludźmi, dyskutować. Wspólnie wpadliśmy na pomysł, żeby połączyć pracownię z przytulną kawiarnią o tematyce filmowej.

W Planie będą odbywać się kameralne wieczory filmowe z unoszącym się w powietrzu zapachem pop cornu, będzie można wypić naprawdę dobrą kawę specialty lub wysokogatunkową herbatę i zjeść domowe ciasto słuchając filmowej muzyki. Będzie białe wino z bąbelkami lub bez, ciepłe focaccie i różne przekąski którymi można się podzielić w kilka osób. Duży nacisk kładziemy na jakość tego co mamy w menu, staramy się je przygotować i zróżnicować tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie. Bardzo zależy nam, żeby wszyscy czuli się u nas swobodnie – jakby wpadli w odwiedziny do znajomych.

Mamy duże okno z widokiem na park i przyjemne wnętrze, zaprojektowane przez Hugona Kowalskiego. Element na który każdy kto do nas zagląda zwraca uwagę, to ilustracje autorstwa Eweliny Dymek, które w niejednoznaczny sposób pokazują klasyki kinematografii. Trzeba się chwilę zastanowić żeby zgadnąć jaki film przedstawia dany rysunek. Ponadto, Ewelina wraz z Damianem Skotzke przygotowali całą identyfikacją wizualną Planu.

Znajdujemy się w pobliżu rzeki i parku, więc jest to dobre miejsce na odpoczynek po spacerze czy wycieczce rowerowej – widać nas z daleka przez neon który powiesiliśmy w oknie. Wielu gości odwiedza nas z psami, które są u nas bardzo mile widziane i zdaje się że dobrze się tu czują.

Współpracujemy między innymi z Forum Kultury Audiowizualnej UAMu, z którym będziemy organizować środowe filmowe spotkania, poprzedzone prelekcją dotyczącą wyświetlanego filmu, zakończone dyskusją na jego temat. Pierwszy cykl będzie dotyczył zwycięzców europejskich festiwali filmowych. Planujemy też weekendowe projekcje bardziej rozrywkowych, komercyjnych filmów: np Weekend z Louis’em de Funès, Sci-Fi lat 80’ czy filmami złotej ery Hollywood.