Kiedy w sklepach w Polsce widzimy ekologiczne (sic!) warzywa i owoce w plastikowych pojemnikach w głowie rodzi się pytanie o sensowność takiego rozwiązania. Każdy chce kupować produkty, które pozbawione są wad i po prostu ładnie się prezentują. Jak to zrobić? Okazuje się, że genialnym zamiennikiem plastiku są liście bananowca.

Opakowania z liści jako pierwszy na dużą skalę wprowadził supermarket Rimping w Tajlandii. Na półkach sklepu w dziale z warzywami znaleźć można produkty, które są szczelnie owinięte liśćmi bananowca. Takie rozwiazanie jest nie tylko ekologiczne, ale niedrogie i ładne. Ogórki i papryka owinięte liściem i przystrojone naturalnym włóknem wyglądają niemal tak, jakby były zapakowane na prezent.

Na tym lista plusów się nie kończy. Porównując czas rozkładu (plastik może rozkładać się nawet kilkaset lat), liście bananowca znikają w naturze zdecydowanie szybciej. Dodatkowo jest to naturalny surowiec, który pozwala użyźniać glebę.

Zastanawiamy się tylko, które z liści warzyw lub owoców dostępnych w Polsce moglibyśmy wykorzystać jako opakowanie? Podzielcie się swoimi pomysłami!

źródło: Perfect Homes Chiangmai