Każdy chce kupować produkty, które pozbawione są wad i po prostu ładnie się prezentują. Jak to zrobić? Okazuje się, że genialnym zamiennikiem jest żywność pakowana w liście

Żywność pakowana w liście. Plastik im nie jest potrzebny.

Kiedy w sklepach w Polsce widzimy ekologiczne (sic!) warzywa i owoce w plastikowych pojemnikach w głowie rodzi się pytanie o sensowność takiego rozwiązania. Każdy chce kupować produkty, które pozbawione są wad i po prostu ładnie się prezentują. Jak to zrobić? Okazuje się, że genialnym zamiennikiem jest żywność pakowana w liście.

Opakowania z liści jako pierwszy na dużą skalę wprowadził supermarket Rimping w Tajlandii. Na półkach sklepu w dziale z warzywami znaleźć można produkty, które są szczelnie owinięte liśćmi bananowca. Takie rozwiązanie jest nie tylko ekologiczne, ale niedrogie i ładne. Ogórki i papryka owinięte liściem i przystrojone naturalnym włóknem wyglądają niemal tak, jakby były zapakowane na prezent.

Na tym lista plusów się nie kończy. Porównując czas rozkładu (plastik może rozkładać się nawet kilkaset lat), liście bananowca znikają w naturze zdecydowanie szybciej. Dodatkowo jest to naturalny surowiec, który pozwala użyźniać glebę.

Zastanawiamy się tylko, które z liści warzyw lub owoców dostępnych w Polsce moglibyśmy wykorzystać jako opakowanie? Podzielcie się swoimi pomysłami!

Interesują Cię ekologiczne rozwiązania? Kliknij tutaj, żeby przeczytać więcej ekologicznych nowinek z całego świata!

Żywność pakowana w liście. źródło: Perfect Homes Chiangmai

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły