Plaża w Warszawie jedną z najlepszych miejskich plaż w Europie

W połowie lipca brytyjski dziennik „The Guardian” wybrał 10 najlepszych miejskich plaż w Europie. W ścisłej czołówce obok Kopenhagi, Paryża, Amsterdamu czy Berlina znalazła się Warszawa. Jest to nie lada wyróżnienie i do tego w pełni zasłużone. Dzielnica Wisła rozwija się z każdym rokiem i właśnie zyskała całkiem nowe punkty informacji dla plażowiczów.

Tereny rozciągające się wzdłuż Wisły w Warszawie ciągle się zmieniają. Coraz więcej jest powodów, dla których tym fragmentem miasta można się chwalić. To właśnie tu od rana do nocy spotykają się mieszkańcy stolicy, aby w nieformalnej atmosferze spędzić czas na świeżym powietrzu.

Nowe projekty inwestycyjne i rewitalizacyjne, a także bieżące aktywności na nadwiślańskich terenach realizowane są pod hasłem Dzielnica Wisła. Najnowszą inicjatywą realizowaną na zlecenie miasta jest projekt „Plażowy”, w ramach którego uruchomionych zostało sześć punktów plażowych: na Nowym Bulwarze, Płycie Desantu oraz plażach Żoliborz, Rusałka, Poniatówka i Saska. W lokalizacjach tych znajdują się wypożyczalnie sprzętu rekreacyjnego, odbywają się tam liczne animacje i wzorem najlepszych przykładów z zagranicy – są to jednocześnie punkty informacyjne, opatrzone spójnym i przejrzystym systemem oznaczeń. Od teraz poruszanie się po nabrzeżach będzie znacznie łatwiejsze, a turyści nie będą potrzebowali „wtajemniczonych” przewodników, aby odnaleźć wszystkie atrakcje czekające nad Wisłą w sezonie letnim. Za nośniki informacji wizualnej posłużą cztery kontenery wykonane przez zespół Advertis.

Zależało nam przede wszystkim na przejrzystości komunikatu. Zaprojektowane pawilony nie przytłaczają naturalnego, plażowego krajobrazu, a jednocześnie są widoczne i dostępne dla wszystkich odwiedzających – mówi Piotr Wielgórski, menadżer projektu.

Utrzymane w kolorystyce charakterystycznej dla identyfikacji działań podejmowanych w ramach Dzielnicy Wisła sześciany, wyznaczają teren aktywności „plażowych”, którzy służyć będą pomocą
i wiedzą wszystkim odwiedzającym. Pawilony o wymiarach trzy na trzy metry pokryte są grafikami ze znakami nawigacyjnymi, które określają odległości do poszczególnych lokalizacji. Na jednej ze ścian znajduje się także szczegółowa mapa nadwiślańskich terenów, na której zaznaczone zostały wszystkie miejsca warte wizyty oraz atrakcje, z podziałem na kategorie: Sport i Rekreacja, Żegluga Wiślana, Rozrywka i Gastronomia, Stacje rowerów miejskich Veturilo.

Punkty informacyjne to zdecydowanie element, którego brakowało nad Wisłą. Ogólnodostępne miejskie plaże funkcjonować będą aż do połowy września.