Płock: zamiast usunąć spróchniałe drzewa zmienili je w hotele dla owadów.

Prosto, tanio i ekologicznie. Władze Płocka postanowiły, ze zamiast wyciąć stare, spróchniałe konary drzew zmienią je w ekologiczne hotele dla pożytecznych owadów zapylających. Wystarczyła chwila i niewielki nakład pracy.

Nowe hotele dla owadów w Płocku powstały w parku Rybaki przy schodach prowadzących do Alei Władysława Broniewskiego. To, co je wyróżnia to fakt, że powstały w starych, spróchniałych konarach. Władze miasta postanowiły, że zamiast usunąć konary, postarają się je zrewitalizować zmieniając je w naturalne siedlisko dla owadów, czy małych ssaków.Sprawiło to, że miasto nie tylko nie musiało wydawać pieniędzy na wyprodukowanie “sztucznych” hoteli dla owadów, ale także nie musiały wycinać i utylizować konarów. Co więcej pozostawione drzewa wzbogacają bioróżnorodność parku, a także podkreślają jego naturalny charakter. Hotele w spróchniałych drzewach nie kosztowały władz ani złotówki. Wystarczyło kilkadziesiąt minut pracy, w ramach której nawiercono kilkadziesiąt otworów, w których owady mogą znaleźć schronienie.

“Kolejna udana rewitalizacja w naszym mieście. W parku przy schodach Broniewskiego w starych spróchniałych pniach drzew powstał ekskluzywny hotel… dla dzikich zapylaczy. Zapraszamy, ceny konkurencyjne, możliwe 100% obłożenia” – czytamy w komunikacie na fanpage miasta Płock

To nie pierwsze hotele dla owadów w Płocku. Niedawno opisywaliśmy hotele dla owadów zapytlających, które swoim wyglądem przypominają zabytkowe wieże na Wzgórzu Tumskim. Przeczytacie o tym TUTAJ! 

Podobna akcja miała również miejsce w Poznaniu, gdzie postanowiono zachować stare drzewa i gałęzie w parkach, o czym przeczytacie TUTAJ! 

Czytaj też: Ekologia | Zwierzęta | Drewno | Park  | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie

 

źródło: Facebook.com/Plock