płyta elektryczna electrolux

Płyta elektryczna Electrolux – czy sprawdzi się w każdej kuchni?

Łatwe w obsłudze oraz estetyczne płyty elektryczne coraz częściej wypierają z naszych mieszkań tradycyjne kuchnie gazowe. Jest to spowodowane m.in. znacznie wyższym komfortem użytkowym. Producenci kuchenek elektrycznych oraz indukcyjnych dokładają natomiast starań, aby użytkowanie ich produktów było bezpieczne, wygodne oraz dostępne dla każdego. Przykładem jest szwedzka marka Electrolux, która w swojej ofercie ma kilkadziesiąt modeli płyt grzewczych do zabudowy. Sprawdź, czy znajdziesz w niej również sprzęt do Twojej kuchni!

Płyta elektryczna – dlaczego warto?

W odróżnieniu od tradycyjnej kuchenki gazowej płyta kuchenna na prąd nie wymaga instalacji przyłącza gazowego ani regularnej wymiany butli. To doskonała wiadomość dla każdego, kto nie lubi dźwigania ciężkich zbiorników z gazem propan-butan. Jednak to dopiero początek długiej listy zalet, dzięki którym płyty elektryczne górują nad tradycyjnymi rozwiązaniami na gaz. Ich podstawowe atuty to m.in.:

Uniwersalne zastosowanie

Kuchenki na prąd projektowane są w wielu – nawet nietypowych – rozmiarach, dzięki czemu można je łatwo zabudować w meblach kuchennych.

Niska cena

Płyta elektryczna, np. Electrolux EHF6547FXK, może być nawet o kilkaset złotych tańsza od swojego gazowego odpowiednika.

Nowoczesna estetyka

Efektowny design wielu modeli sprawia, że doskonale wpisują się one we współczesne kuchenne aranżacje.

Oszczędność

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii straty ciepła ograniczane są do minimum, przy jednoczesnym bardzo szybkim nagrzewaniu się pól grzewczych.

Dla kogo płyta elektryczna Electrolux będzie odpowiednim rozwiązaniem?

Uniwersalny charakter płyt elektrycznych Electrolux sprawia, że pasują do każdej kuchni. Jeśli cenisz sobie nowoczesny design, idealnie płaska powierzchnia zamiast wystających pól grzejnych z pewnością przypadnie Ci do gustu. Walory takiego rozwiązania docenią również osoby, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą skorzystać z funkcjonalności tradycyjnych płyt gazowych.

Szeroka gama rozmiarów oraz mocy urządzeń grzewczych Electrolux sprawia, że produkty tej marki doskonale sprawdzą się zarówno w kompaktowej zabudowie niewielkich kuchni, jak i w przestronnych pomieszczeniach, gdzie nie trzeba tak bardzo liczyć się z każdym centymetrem kwadratowym wolnej przestrzeni.

Jak wybrać odpowiedni model płyty grzewczej na prąd?

W ofercie marki znajdziesz zarówno rozwiązania dwupalnikowe, klasyczne płyty kuchenne z czterema polami grzewczymi, jak i modele wyposażone w sześć, pozwalające przygotowywać większą liczbę posiłków jednocześnie. Ciekawym rozwiązaniem polecanym osobom, które nie chcą całkowicie rezygnować z klasycznej gazowej kuchenki, jest z kolei płyta elektryczna Electrolux EGD6576NOK. Oprócz dwóch pól grzewczych na indukcję posiada ona również dwa tradycyjne gazowe palniki.

Płyty grzewcze na prąd? Sprawdź ofertę Neonet!

Szukasz idealnie dopasowanej do swoich potrzeb płyty elektrycznej? Sprawdź ofertę sklepu Neonet i znajdź model, który najlepiej odpowiada Twoim indywidualnym potrzebom. Skorzystaj z fachowego doradztwa doświadczonych ekspertów, kupuj markowe AGD w najlepszych cenach i ciesz się szybką, bezpieczną dostawą.

Zobacz również: Kuchnia | Technologia | Gadżety

płyta elektryczna electrolux

Artykuł sponsorowany

Źródło: materiał partnera