Pociąg dla Ukrainy

Pociąg dla Ukrainy. Metro w Rzymie w żółto-błękitnych barwach!

Na znak solidarności z Ukrainą wnętrze pociągu rzymskiego metra zyskało żółto-błękitną kolorystykę. Na ścianach, suficie i siedzeniach widnieje również słowo “pokój” w językach włoskim (“pace”) i ukraińskim (“мир”).
Pociąg w ukraińskiej kolorystyce kursuje na linii A rzymskiego metra. Jak poinformowała firma ATAC będąca operatorem podziemnej komunikacji w stolicy Włoch, działanie to ma być wyrazem solidarności z narodem ukraińskim i znakiem sprzeciwu wobec wojny.
W pociągach rzymskiego metra można przeczytać również informacje z Ukrainy, w tym antywojenne cytaty ważnych postaci dla włoskiej opinii publicznej. Wśród wyświetlanych wypowiedzi są między innymi słowa papieża Franciszka. Grafiki nawołujące do pokoju w Ukrainie można zobaczyć również na citylightach znajdujących się w przejściach podziemnych.

Od kilku dni nasza redakcja solidaryzuje się z Ukrainą w obliczu wojny rozpętanej przez Rosję. Publikujemy treści wspierające Ukrainki i Ukraińców. Informujemy o ich twórczości, talentach, osiągnięciach i wsparciu płynącym z całego świata. Pełną listę artykułów wspierających Ukrainę w tych trudnych chwilach znajdziecie pod tagiem #SolidaritywithUkraine

Czytaj też: Włochy|  Ukraina   | whiteMAD na Instagramie  | #SolidaritywithUkraine

Z Rzymu – Tomasz Kobylański
Zdjęcia: ATAC Roma / https://www.atac.roma.it 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły