Poczuj przyszłość na własnej skórze. Trezor po raz pierwszy w Polsce!

Samochód koncepcyjny Renault Trezor, nazywany przez niektórych samochodem, który oddycha, zostanie zaprezentowany po raz pierwszy w Polsce na targach Warsaw Home w dniach 6-8 października w centrum Ptak Warsaw Expo.

W programie Renault na targach także uroczyste wręczenie nagród w konkursie RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION oraz panel dyskusyjny
nt. trendów w projektowaniu na najbliższą dekadę. W panelu weźmie udział m.in. Antoine Genin, Dyrektor Designu Wewnętrznego Grupy Renault.

Skąd wrażenie, że Renault Trezor oddycha? Wlot powietrza w masce zaprojektowano w kształcie plastra miodu. Te sześciokątne kształty zapewniają zmienną geometrię wlotu powietrza i poruszają się podczas jazdy, dając wrażenie, jakby samochód oddychał. Uwagę odwiedzających na pewno przyciągną czerwone szyby oraz innowacyjne karbonowe nadwozie.

Renault – passion for design

To piękne dwumiejscowe elektryczne coupé symbolizuje etap dojrzałości uczuć i zaangażowania w odnowie designu Renault, zapoczątkowanej w 2010 roku. Inspirację dla niej stanowią trzy kluczowe pojęcia: „prosta”, „zmysłowa” i „pełna ciepła”. W centrum nowej strategii designu Renault znajduje się człowiek i jego potrzeby. Odwołuje się ona do poszczególnych etapów ludzkiego życia. Każdemu z nich przypisany jest concept-car, który zapowiada wejście na rynek odpowiadających mu modeli seryjnych. Pasją Renault jest projektowanie wysokiej jakości samochodów o atrakcyjnej stylistyce, które pozwalają swoim użytkownikom cieszyć się pełnią życia. Od 2014 roku design Renault stał się w Europie głównym powodem, dla którego klienci wybierają samochody tej marki.

Trezor

Renault Trezor posiada elementy charakterystyczne dla nowej stylistyki Renault – płynne, proste linie i zmysłowy kształt nadwozia czy typowy przód ze światłami w kształcie litery „C”. Jednocześnie jednak wyróżnia się połączeniem dynamicznego, sportowego charakteru nadwozia z ciepłą stylistyką wnętrza, gdzie dominuje czerwień i szlachetne materiały. Trezor został też wyposażony w silnik elektryczny pozwalający na rozpędzenie się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund, co oznacza, ze model ten otwiera drogę do ery sportowych samochodów elektrycznych. Auto doceniono w wielu prestiżowych konkursach. Renault Trezor został wybrany najpiękniejszym samochodem koncepcyjnym w Konkursie Elegancji Villa d’Este we Włoszech, otrzymał też tytuł najlepszego samochodu koncepcyjnego roku na Międzynarodowym Festiwalu Motoryzacji w Paryżu i nagrodę Car Design Awards przyznawaną w Genewie.

Podczas targów Warsaw Home ogłoszeni zostaną także laureaci konkursu RENAULT. PASSION FOR DESIGN & INNOVATION skierowanego do młodych projektantów. Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu wnętrza SUV-a Renault klasy wyższej – następnej generacji Koleosa. Zwycięzcę czeka wizyta w Dyrekcji Designu Renault w Paryżu i możliwość przyjrzenia się, jak pracują projektanci w jednym z największych koncernów samochodowych na świecie.

[foogallery id=”39496″]