Poczujesz się jak w domu. Volkswagen Home projektu mode:lina™

Volkswagen to marka od zawsze na wskroś wizjonerska z mocnym zacięciem w kierunku designu. W świecie, który coraz szybciej się zmienia, w którym nowe technologie z zawrotną prędkością przeobrażają styl życia ludzi i oczekiwania klientów, Volkswagen postanowił stworzyć wyjątkowy projekt – Volkswagen Home – do którego zaprojektowania koncern zaprosił architektów z poznańskiego biura mode:lina™.

Za nazwą Volkswagen Home kryje się nowa filozofia prezentacji aut Volkswagena, której premiera ma miejsce na polskim rynku motoryzacyjnym. W prestiżowej przestrzeni Karolkowa Business Park w Warszawie, pracownia mode:lina™ zaprojektowała pierwszy tego typu concept store spod znaku Volkswagena na świecie. Energia Warszawy idealnie odzwierciedla design najnowszych modeli samochodów Volkswagena – pełnych energii, żywiołowych i idealnie wpisanych w przestrzeń miejską. Volkswagen daje swoim użytkownikom poczucie bezpieczeństwa, a w jego wnętrzu czujemy się jak we własnym domu.
Volkswagen Home to salon diametralnie inny niż dotychczas znane duże salony samochodowe. Na 200 m2 powierzchni, architekci z biura mode:lina™ stworzyli kameralną przestrzeń, w której połączyli domową atmosferę z rozwiązaniami inspirowanymi liniami stylistycznymi Volkswagena. Dzięki nowej formule i stworzeniu mniejszego salonu udało się wzmocnić indywidualne podejście do klienta, który w domowej przestrzeni Volkswagen Home może spersonalizować swoje wymarzone auto. W parze z wykorzystaniem drewna i mchu w przestrzeniach salonu, projektanci z pracowni mode:lina™ wypełnili wnętrze elementami odwołującymi się do stylistyki oraz technologii samej marki Volkswagen i jej sztandarowych modeli samochodów. Biegnąca przez wnętrze konstrukcja ściany z poziomych profili odwzorowuje charakterystyczną rzeźbę grilla Volkswagena Arteon – prekursora zmian w projektowaniu samochodów przez Volkswagena.
Stylistkę modeli Arteon oraz najnowszego T-Roc klienci Volkswagena odnajdą także w oświetleniu salonu, którego forma wykorzystuje nowe linie projektowe wdrażane w najnowszych samochodach Volkswagena.
Rozwinięciem technologicznych inspiracji uzupełniających domowy klimat są minimalistyczne formy oświetlenia, którego najbardziej rozpoznawalnym elementem jest mobilna rzeźba świetlna dostosowująca się do kształtu stojącego pod nim Volksawagena!

Zdjęcia: Patryk Lewiński, Paweł Konarzewski

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły