Pod Warszawą powstaje najgłębszy basen na świecie! 

Obiekt powstanie w miejscowości Mszczonów, oddalonej o około 50 kilometrów na południe od Warszawy. Będzie o 5 metrów głębszy od obecnego rekordzisty!

Zbiornik powstanie nieopodal mszczonowskich term. Jego głębokość będzie mierzyć dokładnie 45 metrów co sprawi, że basen będzie o 5 metrów głębszy od obecnego rekordzisty – zbiornika Y-40 we Włoszech, a także o 12 metrów głębszy od belgijskiego Nemo 33.

Wraz z basenem do nurkowania powstanie podwodny tunel, który pozwoli odwiedzającym podziwianie wyczynów nurków, a także hotel, restauracja, sale konferencyjne i szkoleniowe. Co ciekawe, do napełnienia samego basenu będzie potrzebne ponad 8.000 metrów sześciennych wody. Jest to 27 razy więcej niż potrzeba do napełnienia basenu olimpijskiego. 

Inwestycja ma się zakończyć na przełomie sierpnia i września 2019 roku. Co sprawi, że basen przez kilka miesięcy będzie dzierżył tytuł najgłębszego na świecie. Trzeba pamiętać, że w Wielkiej Brytanii na początku 2020 roku ma powstać basen o głębokości 50 metrów.