Podłużny dom w urokliwej wsi. Nie otacza go żaden płot!

Zakochaliśmy się w nim! Powstały w niewielkiej wiosce we Włoszech dom Border Crossing House to połączenie nowoczesnego projektowania z odważnymi oczekiwaniami inwestorów.  to także dowód, że można projektować funkcjonalnie, jednocześnie kładąc spory nacisk na estetykę i wygląd.

Dom Border Crossing House powstał w wiosce Le Merche. Właściciele marzyli o minimalistycznym domu, który w pierwszej kolejności wpisywałby się w architekturę okolicznej, typowo wiejskiej zabudowy, a z drugiej, aby gwarantował jak najlepsze widoki na pagórkowate pola i lasy znajdujące się w okolicy.


Architekci z Simone Subissati Architects zaproponowali rzecz dość odważną. Udało im się namówić inwestorów, aby całkowicie zrezygnowali z jakiegokolwiek ogrodzenia, które mogłoby zaburzyć sielską harmonię wiejskiego pejzażu. Drugim nietypowym posunięciem było zastosowanie wielu otwartych, niezadaszonych przestrzeni, które mają pełnić funkcję łączników. W ten sposób powstało między innymi całkowicie otwarte patio łączące garaż z częścią mieszkalną. Patio pozwala też na podziwianie krajobrazu znajdującego się po drugiej stronie domu osobom znajdującym się w przyległym do niego basenie.

źródło: www.simonesubissati.it

Casa di Confine, bo tak po włosku nazywa się dom ma dwa piętra, które łączy minimalistyczna klatka schodowa zlokalizowana w salonie. Sam kształt domu również nie jest przypadkowy. Jego bryła została zaczerpnięta z archetypicznych kształtów lokalnych, kamiennych stodół. Otwierane, wysokie na całe piętro okiennice również są efektem inspiracji zaczerpniętych z miejscowych stajni.


Słowo o architektach:
Simone Subissati Architects –  pracownia założona w Ankonie przez architekta Simone Subissati w 2001 roku. Włoski architekt od lat specjalizuje się w oryginalnych, jednak minimalistycznych formach, czego najlepszym przykładem jest Casa di Confine.

 

zdjęcia: Magi Galluzzi

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły