fot. Francois Durand/Getty Images Europe

ZAKOŃCZYŁ SIĘ PARYSKI TYDZIEŃ MODY HAUTE COUTURE [PODSUMOWANIE]

Za nami koniec jednej z najważniejszych imprez modowych na świecie. Zakończył się właśnie paryski Tydzień Mody Haute Couture. Czas na małe podsumowanie.

Na początek o pokazach. Co przykuło moją uwagę? Suknie Diora zrobione na wzór XIX-wiecznych krynolin, w których się zakochałem! Pisząc o pokazie Diora, nie sposób było nie zauważyć 5

przepięknych ścian zrobionych z żywych orchidei, za 150 tys. zł!  Niesamowite wrażenie zrobił na mnie także pokaz Elie Saab i jego zapierające dech w piersiach suknie, które naprawdę pokazywały kunszt projektanta i jego dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Widać, że każdy z projektów jest przemyślany i brak w nich przypadkowości.Wrażenie zrobiły na mnie także kreacje Viktor&Rolf, ale niestety niezbyt pozytywne… Płaszcze, sukienki, koce, szlafroki przewiązane na modelkach z gigantycznymi kokardami przypomniały bardziej prezenty świąteczne niż kreacje nazywane mianem haute couture. W projektach nie było nic kreatywnego, prócz materiału jakiego użyli holenderscy projektanci (czerwony dywan!) oraz ręcznie wycinanych i strzyżonych zwierzęcych printów. 1

Podczas paryskiego tygodnia mody nie mogło zabraknąć oczywiście celebrytów. Była J. Lo, była i Emma Watson, czy Charlize Theron. Jednak najbardziej szokującą gwiazdą moim skromnym zdaniem  była Zahia Dehar, która jak pamiętamy swoją karierę zrobiła przez łóżka członków piłkarskiej reprezentacji Francji.  Obecnie Dehara stworzyła autorską kolekcję bielizny, którą pomógł stworzyć jej sam Karl Lagerfeld.

Jak wiemy pokazy od haute couture, to miejsce na najbardziej skomplikowane projekty i najbardziej odważne pomysły. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych projektantów jużod lat jest Jean Paul Gaultier, którego2 projekty są naprawdę bardzo dziwne i odważne. A czym zaskoczył nas tym razem? Wyborem modelki! Francuski projektant uznał, że najważniejszy kreację zaprezentuję sama Conchita Wurst! Odważny krok ze strony designera, który na pewno wzbudził wiele kontrowersji, ale ja jestem jak najbardziej na tak! A sam projektant mówi- Wielokrotnie powtarzałem, że piękno to inność. Conchita świetnie pasuje do couture. Ona jest prawdziwą kobietą couture! 

(Patryk Patryk)