pokaz dyplomowy mskpu

Pokaz dyplomowy studentów MSKPU 2020 [WIDEO]

Tym razem w nietypowej formie bo bez udziału publiczności. W połowie lipca w Centrum Praskim Koneser odbył się Pokaz Dyplomowy studentów MSKPU – Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Ponad sześćdziesięciu absolwentów zaprezentowało swoje kolekcje przed komisją egzaminacyjną, w której zasiedli najlepsi wykładowcy i znawcy mody w Polsce i na świecie.

Wydarzenie zorganizowano z zachowaniem wymaganych środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno studentom, modelkom i modelom, jak i pracującej na miejscu obsłudze technicznej. Wyjątkowo ze względu na ograniczenia epidemiczne pokazy odbyły się bez widowni, jednak dla fanów najnowszych trendów przygotowano obszerną relację wideo prezentującą pełny przebieg pokazów. Zapis wideo z pokazu znajdziecie w dolnej części artykułu.

Tegoroczne dyplomy oceniali: Katarzyna Bednarczyk (Gazeta Wyborcza), Christina Bifano (IED Barcelona). Magdalena Florczyk (MSKPU), Julia Fusiecka (absolwentka MSKPU, wyróżniona przez VOGUE TALENTS),  Theresa Lobo (IADE CREATIVE UNIVERSITY), Szymon Machnikowski (VOGUE POLSKA), Mariusz Przybylski (MSKPU), Katarzyna Szymańska (MSKPU), Riccardo Terzo (VOGUE ITALIA), Konrad Wielądek (Instytut na Rzecz Ekorozwoju), Michał Zaczyński (krytyk mody), Zofia de Ines (MSKPU) i Magdalena Płonka (dyrektor MSKPU).

Wśród ponad 60 kolekcji dyplomowych partnerzy wydarzenia wybrali najlepsze prace nagrodzone stażami oraz prezentacjami sylwetek projektantów i ich kolekcji na łamach ogólnopolskich tytułów prasowych i serwisów internetowych. Oficjalnym kreatorem fryzur podczas pokazu MSKPU była Jaga Hupało Born To Create, natomiast za makijaże modelek i modeli odpowiadali absolwenci Międzynarodowego Studium Dziewulskich.

pokaz dyplomowy mskpu


Swoją ulubioną kolekcję wybrała też redakcja magazynu whiteMAD. Według redakcji najlepszą kolekcję przygotowała Julia Kukiz. Aby wyróżnić młodą projektantkę opublikowaliśmy jej kolekcję w 11. numerze magazynu whiteMAD, który niedawno trafił do sprzedaży. Numer z kolekcją Julii Kukiz oraz wywiadem z projektantką znajdziecie w naszym sklepie TUTAJ.

Julia Kukiz za swoją kolekcję otrzymała wyróżnienie od redakcji magazynu whiteMAD

PONIŻEJ PEŁNA LISTA WYRÓŻNIONYCH:

5.10.15 – Wiktoria Frankowska.

Big Star – Magdalena Czamara, Julia Fedyna.

Bizuu – Aleksandra Klekot.

Burda – Marcin Gorczycki.

Deni Cler – Julia Fedyna, Zuzanna Lamparska.

Fashion Magazine & Fashion Post – Wiktoria Frankowska.

Instytut na Rzecz Ekorozwoju – Ilya Ninichuk, Kamila Śladowska.

Jaga Hupało Born To Create – Jakub Czarnotta.

LPP – Żaneta Siłkowska.

KMAG – Wiktoria Frankowska.

LaMode.info – Julia Kukiz.

Maciej Zień – Wiktoria Frankowska.

Mariusz Przybylski – Jan Król, Jakub Czarnota.

MMC – Olimpia Szayer.

Noizz – Julia Fedyna.

Patrizia Aryton – Magdalena Czamara.

Teatr 6. piętro – Kamila Śladowska.

Weareso. – Natalia Cheng.

WhiteMAD – Julia Kukiz.

„MSKPU The Best 2020” – Klaudia Czeboćko, Olimpia Szayer, Julia Kukiz.

Wyróżnieni przez Christinę Bifano z IED Barcelona – Julia Kukiz, Jakub Czarnotta, Julia Fedyna, Monika Marzec.

Wyróżnieni przez Riccardo Terzo z VOGUE Italia – Magdalena Czamara, Julia Fedyna, Julia Kukiz, Olimpia Szayer.

Wyróżnieni przez Theresę Lobo z IADE Creative University – Zuzanna Dąbrowska, Eliza Wojtan, Wiktoria Frankowska.

Scenografia wydarzenia opracowana została zgodnie z zasadą „zero waste”. Wybieg, na którym prezentowano kolekcje wypełniły młode drzewa, które kilka dni po pokazie zasadzone zostały w jednym z warszawskich parków.

Zapis wideo z wydarzenia znajdziecie tutaj:

Czytaj więcej: Kolekcja | Moda | Pokaz mody | Projektant

fot. AKPA, źródło: MSKPU