Pokrowiec na piłki do tenisa. Wygląda jak groszek! 

„Bean playing tennis”, czyli pokrowiec na piłki do tenisa wyglądający jak groszek, a raczej strąk groszku to projekt niderlandzkiego studia Bowler & Kimchi. Jest pomysłowy, zabawny i jak zapewniają twórcy – praktyczny! 

Pokrowiec na piłki do tenisa mający kształt strąka groszku może zmieścić w sobie do czterech piłek, które delikatnie wystają poza opakowanie, sprawiają wrażenie kulek groszku. Zielone opakowanie zostało wykonane z elastycznego, lekko matowego plastiku, który dzięki swojej plastycznej formie pewnie obejmuje piłki, jednocześnie pozwalając na łatwe wyciągnięcie ich ze „strąka”.


Produkt autorstwa Kyanne Bückmanna i Kevina Davisa, niderlandzkich projektantów z Bowler & Kimchi, powstał w celu zachęcenia dzieci do uprawiania sportu i pokazania im, że sport może być zarówno aktywnością fizyczną, jak i zabawą. Na szczycie opakowania zamontowano haczyk, który umożliwia powieszenie opakowania na płocie, czy siatce. Opakowanie można łatwo czyścić i transportować, a sam materiał z którego wykonano pokrowiec ma być wyjątkowo wytrzymałe, dzięki czemu ma służyć graczom dłużej niż tradycyjne plastikowe opakowania. Warto dodać, że „Bean playing tennis” zwyciężył w konkursie na najlepsze opakowanie Pentawards 2020. 

Czytaj też: Opakowania | Ciekawostki | Dzieci | Plastik  | Gadżety | Zieleń

źródło: https://www.pentawards.com/2020/en/page/home