Mamy ogromną przyjemność poinformować Państwa o zdobyciu nagrody EuroShop Retail Design Award 2015 przez poznańskie biuro architektoniczne Mode:lina.

Architekci Jerzy Woźniak oraz Paweł Garus odebrali 13 maja 2015 roku nagrodę podczas uroczystej gali w Shanghai Kerry Hotel w Szanghaju. Projekt Jabłka Adama to pierwszy polski projekt nagrodzony w 8-letniej historii konkursu. EuroShop to największe targi inwestycyjne w sektorze biznesowym. Uczestniczy w nich ponad 100 tys. odwiedzających i ponad 2000 wystawców. EuroShop stawia na tematykę związaną z architekturą, marketingiem, technologiami i wyposażeniem sklepów. Program został zainicjowany w 1966 roku przez EHI Retail Institute, od kiedy został wystawiony przez Messe Düsseldorf przy wsparciu EHI Retail Institute. O nagrodę projekt sklepu Jabłka Adama walczył ze sklepami takich marek jak: Karl Lagerfeld, Dilmah, Rockar, Rose Bikes czy Comerzbank. W poprzednich edycjach konkursu w gronie nagrodzonych znalazły się projekty sklepów takich jak: Louis Vuitton, Puma oraz Nike. Konkurs współpracuje z kilkoma ogromnymi partnerami medialnymi, takimi jak: Retail Week, stores+shops, Decotown GmbH oraz ST Media Group International. Jabłka Adama ( http://modelina-architekci.com/pivotx/?e=415 ) to nowy sklep na mapie Poznania ze sprzętem frmy Apple. Jego młodzi właściciele planowali zbudować świeży, ciekawy wizerunek swojego biznesu, dlatego do pomocy wybrali architektów z mode:lina, którzy stworzyli projekt aranżacji wnętrza sklepu. Typowy stół ekspozycyjny został zastąpiony mobilnym straganem, zbudowanym z drewnianych ram. Podobnie punkt obsługi klienta, który jest wielką drewnianą ladą na kółkach. Jako że papierowe torby służą do pakowania jabłek, architekci wpadli na pomysł wykorzystania ich przy budowie instalacji na ścianach salonu. Powielone i nałożone jedna na drugą tworzą wyróżniający się i jednocześnie surowy, ekologiczny detal.

Mode:lina architekci to pracownia projektowa stworzona przez Pawła Garusa i Jerzego Woźniaka w 2009 roku, kiedy to obaj założyciele byli na IV roku studiów architektonicznych. Mimo młodego wieku założycieli, mode:lina architekci to pracownia z dużym dorobkiem – przez 6 lat istnienia gościła na stronach niemal 100 wydawnictw krajowych i międzynarodowych oraz została nagradzana w międzynarodowych i krajowych konkursach. W 2015 roku mode:lina architekci znalazła się w gronie finalistów konkursu Życie w Architekturze zorganizowanego pod patronatem Prezydenta RP oraz uzyskała tytuł Ulubieńca Polski w tym samym konkursie. Paweł Garus oraz Jerzy Woźniak to architekci wymieniani przez portal culture.pl jako jedni z najlepszych polskich architektów przed czterdziestką Paweł Garus – absolwent kierunku Architektura i Urbanistyka na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W latach 2008-2009 wspólnie z Jerzym Woźniakiem przerywa studia na rok, aby zasmakować pracy w holenderskim biurze Liong Lie/123DV w Rotterdamie, które ma mocny wpływ na styl i sposób pracy architektów. Po powrocie do Polski koledzy zakładają swoją autorską pracownię mode:lina architekci.

Paweł Garus został uhonorowany nagrodą Grand Prix na XXX Edycji Konkursu im. Marii Dokowicz za najlepszy projekt dyplomowy „Pawilon Wody” Akademii Sztuk Pięknych w 2011 roku, co zapoczątkowało serię nagród i wyróżnień w rożnych konkursach architektonicznych. Jerzy Woźniak – studiował Architekturę i Urbanistykę na Wydziale Architektury i Wzornictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu oraz na ArtEz w Enschede w Holandii. W trakcie studiów brał udział w licznych konkursach architektonicznych (Wyróżnienie za projekt Targi Przyszłości organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w 2005). Dwa lata z rzędu (2006-2007) odbywał wakacyjne praktyki zawodowe w biurze architektonicznym IISSAB w Helsingborgu w Szwecji. Po półrocznym stypendium w Enschede, przerywa studia na rok i wspólnie z Pawłem Garusem podejmuje pracę w biurze Liong Lie/123DV w Rotterdamie, aby po powrocie do Polski razem rozpocząć działalność pod własną marką.

Informacje: Mode:lina

http://www.modelina-architekci.com/