Polacy proponują, by zazielenić Luwr. Tak może wyglądać!

Nietypowy projekt przygotował zespół Mossmoss. To grupa pasjonatów i specjalistów od zieleni. W swojej pracy udowadniają, jak ważna jest obecność drzew i krzewów w miastach, które korzystnie wpływają na komfort przebywania w publicznych przestrzeniach. Tym razem możemy zobaczyć śmiałą wizję, która zmienia paryski Luwr w zieloną wyspę.

Zespół Mossmoss wcześniej przygotował projekt zazielenienia wybranych miejsc we Wrocławiu. Nasz artykuł na ten temat znajdziecie TUTAJ. Teraz Mossmoss na warsztat bierze najpopularniejsze turystycznie miejsca na świecie i pokazuje, jak mogą wyglądać w zielonej wersji.

Nie są to projekty architektoniczne. To tylko koncepcja, wizja, która ma pobudzić wyobraźnię i uświadomić, że dane miejsce może wyglądać inaczej. Celem jest takie kształtowanie publicznych przestrzeni, aby stawały się przyjaznymi miejscami do życia.

Luwr jest jednym z największych muzeów na świecie i zdecydowanym, turystycznym hitem, który każdego dnia przyciąga tysiące turystów. W sumie zebranych jest tutaj ponad 350 tysięcy dzieł sztuki. Charakterystyczna szklana piramida zbudowana została w 1988 roku, kiedy podziemia przebudowano tworząc nowe przestrzenie wystawiennicze. Piramida początkowo budziła ogromne kontrowersje, wszak to nowoczesny element zestawiony z historycznym pałacem. Szybko jednak stała się ikoną muzeum.

Projektanci Mossmoss zwrócili uwagę na plac przed Luwrem, które zmienia się w ich wizji. Plac jest miejscem, gdzie gromadzą się turyści. Brak drzew sprawia, że latem zmienia się w wyspę ciepła. Brakuje zieleni, która mogłaby obniżyć temperaturę oraz zacienionych miejsc, które dałyby ochłodę.


W naszym projekcie zieleni dla Luwru proponujemy stworzenie bioróżnorodnego ogrodu, który stałby się wyrazistym symbolem troski o naszą planetę. Ogród ten byłby przestrzenią spotkania natury i sztuki, stając się inspirującym miejscem spotkań wszystkich ludzi z całego świata. Byłby żywą pamiątką dla nas wszystkich, zachęcającą do dbania o naszą planetę – tłumaczą Mossmoss w serwisie climatelifting.com.

Co myślicie o takiej zmianie otoczenia Luwru? Dajcie znać głosując w sondzie poniżej!

Luwr w zielonej wersji to...

View Results

Loading ... Loading ...

Zdjęcia wykorzystane do przygotowania wizualizacji pochodzą ze stron:
bookishwayfarer.com
chaletcouleursdefrance.com

źródło: Mossmoss

Czytaj też: FrancjaMetamorfoza | Ciekawostki | Miasto | Zieleń | whiteMAD na Instagramie