Polacy wygrali IF DESIGN. Konkurowali m.in. z Ferrari i LG

Wielką przyjemnością dla naszej redakcji jest pisanie o sukcesach polskich produktów, stworzonych w stu procentach w Polsce. Tym bardziej jeśli jego sukces wykracza poza granice naszego kraju. Tak jest w przypadku nożyczek, które są owocem pasji i zamiłowania do dobrego designu rodziny z Poznania. Ich pomysł doczekał się nagrody i to nie byle jakiej !

Firma Renomed to marka, która kojarzy się z dwiema rzeczami. Wysokiej klasy designem i bardzo dobrą jakością. Te dwa elementy pozwoliły na osiągnięcie międzynarodowego sukcesu przez rodzinę Rucińskich. Ciężka praca i dbałość o jakość opłaciła się! Firma z niemal 40-letnim stażem została doceniona na świecie. Świadczą o tym nie tylko nagrody w najważniejszych, międzynarodowych konkursach ale też fakt, że produkty są cenionym dobrem eksportowym. Niemal 90% produkcji trafia za granicę, między innymi do Szwecji, Japonii, Włoch, Szwajcarii, Danii, Kanady, Francji, a także do Stanów Zjednoczonych.

My skupiamy się na flagowym projekcie rodziny Rucińskich – na nożyczkach, które stały się nie tylko hitem eksportowym ale też zwojowały arenę światowego designu.

IF DESIGN AWARDS

IF DESIGN to konkurs trwający nieprzerwanie od ponad 60 lat. O wyróżnienie w nim zabiegają największe światowe korporacje, a o złocie marzy niemal każdy, kto ma styczność z designem. Nieprzypadkowo nazywany jest „Oskarem świata designu”. Prestiż, który daje nagroda jest bezcenny dlatego tak bardzo cieszymy się z wygranej Polaków. Warto również nadmienić, że w historii IF DESIGN zwyciężyły tylko dwa polskie pomysły. Opisywane przez nas nożyczki marki Renomed oraz kostka Dice+ (w roku 2014), która -nota bene- również zrodziła się w Poznaniu.

W tym roku, wyróżniono 13 polskich marek, jednak to seria nożyczek Black & Gray & Silver marki Renomed uzyskała IF DESIGN GOLD AWARD równając się z taką konkurencję jak Ferrari, OZO czy LG. Na oficjalnej gali wręczenia nagród w Monachium jury przyznało ogłaszając werdykt, że :

„Im prostszy przedmiot, tym większe wzornicze wyzwanie, na co przykładem są te nożyczki. To prosty, funkcjonalny produkt, a mimo to zawierający unikatowy design”

My serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych.

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły