Polacy zaprojektowali 5* resort na Malediwach. Jest piękny!

Takie projekty są dumą dla całego polskiego świata architektury! Polacy ze studia Motiv zaprojektowali 5-gwiazdkowy hotel sieci Mövenpick na wyspie Kuredhivaru!

Przed projektantami stało trudne zadanie. Ich celem było zaprojektowanie w pełni funkcjonalnego, ekskluzywnego hotelu leżącego na jednej z malediwskich wysp. Inwestorem, który zaprosił Polaków do współpracy, była lokalna spółka, która na operatora resortu wybrała sieć luksusowych hoteli Mövenpick.Kolejnym wyzwaniem było dopasowanie architektury i designu hotelu do krajobrazu, środowiska i historii wysp.

Nie chcieliśmy zrobić czegoś zbyt nowoczesnego, ostateczny wygląd wynika z wpływu kultury Malediwów i Indonezji. Nie chcieliśmy zaszkodzić wyspie ani środowisku morskiemu, dlatego pracowaliśmy w zgodzie z naturą. -mówi założyciel studia Motiv, Paweł Podwojewski

W tym celu architekci zastosowali w głównej mierze naturalne materiały budowlane, takie jak drewno kokosowe, bambus, czy strzecha. Budynki otrzymały nowoczesne formy, jednak ich kształty nawiązują do archetypicznego wyglądu wyspiarskich domostw i gospodarstw pochodzących z regionu Azji Centralnej.

Najważniejsze elementy kompleksu, takie jak baseny, recepcja, czy restauracje znajdują się na wyspie w otoczeniu palm i roślin egzotycznych. Apartamenty dla gości wyrosły na wodzie, dzięki konstrukcjom opartym na palach. Każdy z pokoi hotelowych wyposażony jest w prywatny basen typu infinity, z którego rozpościera się widok na atol i ocean.

Warto zwrócić również uwagę na główną restaurację-ONU. Ma ona geometryczny kształt, a z jej wnętrza rozpościera się panoramiczny widok na całą wyspę. Niemal w całości powstała z naturalnych materiałów, wśród których dominuje bambus. Hotel Mövenpick Resort na wyspie Kuredhivaru został już otwarty! Cena za jedną noc w tym raju na ziemi kosztuje około 500 dolarów.


Studio MOTIV zostało założone przez architekta Pawła Podwojewskiego, który jest właścicielem studia. Autorem pomysłu i całej koncepcji architektonicznej resortu był Paweł Podwojewski. Architekci w ramach studia MOTIV pracowali pod nadzorem i kierownictwem Pawła Podwojewskiego, który od początku procesu projektowego do końca budowy pełnił nadzór nad całym procesem projektowym oraz samą budową jako taką.


Tak wyglądał hotel w trakcie budowy:

materiały: http://motiv-studio.com