To nie jest projektowa wizja, ale rozwiązanie, które już działa. Podziemny garaż SUpark stworzyła firma z Częstochowy. Zajmuje mało miejsca, jest niemal niewidoczny, a zaparkowany w nim samochód będzie bezpiecznie czekać na właściciela. Taki garaż można z powodzeniem zbudować na małej działce, oszczędzając w ten sposób sporo miejsca. Jego plusem jest estetyka, minimalistyczną konstrukcję można dopasować do wyglądu budynku. Zalet jest jednak więcej.
Podziemne, przydomowe garaże na polskim rynku są technologiczną nowinką. Firma SUpark opracowała system, który może być montowany niemal wszędzie. Co ważne, do budowy takiego garażu nie jest potrzebne pozwolenie na budowę, a sam montaż trwa maksymalnie 72 godziny.
Własny dom w mieście to marzenie wielu Polaków. Im bliżej centrum tym gęściej. Działki są mniejsze, a o przestronnym ogrodzie można zapomnieć. Budowa tradycyjnego garażu zabiera miejsce, które mogłoby zostać zaaranżowane w zupełnie inny sposób. Zamiast wiaty z bramą, można zbudować zielony zakątek do odpoczynku, spędzania czasu z bliskimi na świeżym powietrzu czy strefę do ćwiczeń. Podziemny garaż z powodzeniem można zamontować przed budynkiem. Ukryje on pojazd pod powierzchnią, a domownikom zapewni więcej przestrzeni.
Za sukcesem SUpark stoi kilka osób współtworzących firmę, w tym duet wspólników – Michał Cianciara, odpowiedzialny za plan biznesowy, oraz Łukasz Kożuchowski, który wykorzystał swoją inżynieryjną wiedzę pracując nad rozwiązaniami technologicznymi. Proces projektowy trwał pięć lat, a jego celem było stworzenie garażu, jakiego jeszcze nie było. Garażu, który powstanie z połączenia nowoczesnej technologii i designu. – Gdy produkt spełniał nasze oczekiwania, wprowadziliśmy go na rynek – mówią twórcy SUpark. Podziemne garaże cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Firma otrzymuje zapytania z całej Polski, a pierwsze są już zamontowane.
Podziemny garaż SUpark jest odpowiedzią na potrzeby estetów. Już na etapie projektowania domu, można zaplanować budowę podziemnego garażu i zapomnieć o potrzebie tradycyjnego rozwiązania. Bryła domu staje się wtedy wolna od dobudowanej części, co pozytywnie wpłynie na jakość architektury. Można zaprojektować dodatkową powierzchnię mieszkalną i powiększyć o na przykład strefę fitness, spa czy domowe biuro.
Proponujemy alternatywę dla tradycyjnego garażu wolnostojącego. Zajmuje on cenne miejsce i często ze względu na umiejscowienie, zasłania bryłę domu, lub zwyczajnie zajmuje cenną przestrzeń, którą przecież możemy wykorzystać na wiele innych sposobów – tłumaczy Łukasz Kożuchowski z firmy SUpark.
Konstrukcja może pomieścić samochód o maksymalnej długości 5,65 m, szerokości 2,4 m (z lusterkami) i wysokości do 2 m. W sumie układ podnoszenia udźwignie pojazd o maksymalnej wadze do 4 ton. Cała platforma jest szczelna, zapobiega przenikaniu wody do środka i utrzymuje stałą temperaturę wnętrza w granicach 4-5°C przez cały rok. Górną platformę garażu można wyposażyć w system antyoblodzeniowy, który włącza się automatycznie, kiedy temperatura spadnie poniżej 3°C. Specjalne maty grzewcze zapobiegają gromadzeniu się śniegu.
Przesuń suwak PRZED i PO:
Wyjątkowy komfort użytkowania daje łatwa obsługa. Wysuwanie garażu trwa zaledwie ok. 45 sekund, a samo parkowanie jest bardzo intuicyjne. Garaż jest w pełni zautomatyzowany, a wyposażając go w opcję awaryjnego otwierania, możemy otworzyć go również w przypadku braku zasilania – zapewnia Michał Cianciara z SUpark.
Taki garaż z powodzeniem ochroni samochód klasy premium oraz jest bezpiecznym miejscem do przechowywania i ładowania samochodów elektrycznych.
Obsługa garażu jest intuicyjna i prosta. Polscy konstruktorzy z Supark pracują nad innowacyjnym rozwiązaniem, które umożliwi integrację garaży z poziomu aplikacji z popularnymi systemami smart home. Pozwoli to na jeszcze wygodniejsze i bardziej kompleksowe sterowanie domem. System kontroli będzie oparty na zaawansowanej technologii, która zapewni skuteczne zabezpieczenie nadajników przed kopiowaniem i ochroni przed potencjalnymi atakami hakerskimi.
Kwestie techniczne są równie istotne co design. Podziemny garaż wyróżnia eleganckie wzornictwo, dające możliwość dopasowania garażu do estetyki domu. Na co dzień garaż jest niewidoczny dla użytkowników. Swoją obecność zaznacza dopiero w chwili wydobywania się platformy spod ziemi. SUpark można wykończyć materiałami, dzięki którym kolorystycznie będzie on zbieżny z budynkiem lub podkreśli design samochodu. Górna platforma może być wyłożona kostką, brukiem lub ozdobiona trawą. Możliwość posadzenia zieleni pozwala wizualnie połączyć garaż z ogrodem.
Użytkownicy SUpark mogą liczyć na 15-letnią gwarancję, obejmującą konstrukcję garażu. Warunkiem jest regularne serwisowanie mechanizmu. Technologia umożliwia przeniesienie całej windy w inne miejsce, dlatego w przypadku przeprowadzki, garaż można zamontować w nowym miejscu.
Na koniec jeszcze kwestia ekologii. Ukryta pod ziemią konstrukcja nie pochłania ciepła, dzięki czemu jest neutralna dla środowiska, a komponenty, z których garaż zbudowano, mogą zostać poddane recyklingowi.
Więcej informacji o garażu podziemnym SUpark znajdziecie na oficjalnej stronie www.supark.pl.
źródło: materiały prasowe
Czytaj też: Technologia | Dom jednorodzinny | Polecane | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie
Przesuń suwak:
Artykuł sponsorowany.