POŁĄCZYĆ FILC, DŻERSEJ i WEŁNĘ?

Ta niesamowita kolekcja ubrań to dzieło absolwentki Royal College of Art Katherine Roberts-Wood. Kolekcja charakteryzuje się jaskrawo kolorowymi falami biegnącymi wzdłuż rękawów i okolic i biustu.

Projektując ubrania Kathrin Roberts-Wood czerpała inspirację z natury.  Autorka analizowała szpaki i ich ruch podczas lotu. Zastanawiałam się, czy mogę stworzyć wizualnie interesujący a zarazem mylący efekt, naśladując niesamowite zjawisko powtarzania wzorów matematycznych, często występujących w przyrodzie i przełożyć je na trójwymiarową strukturę tkaniny. Myślę, że udało mi się stworzyć zarówno efekt cyfrowy jak i organiczny, który jest bardzo ciekawy – zdradza projektantka.

Zaprojektowane przez nią ubrania wykonane są z wielu materiałów. Artystka lubi zestawiać filc, dżersej oraz czystą wełnę. Połączone ze sobą w różnych kombinacjach oraz  grubościach, tworzą sztywne i elastyczne struktury pozwalające uzyskać charakterystyczny dla tej kolekcji efekt fali. Ważna rolę odgrywają także barwy, które zdają się nieśmiało wyłaniać spod materiału. Autorka zastosowała cztery kolory: fioletowy, niebieski, zielony i koralowy. Kolory dzięki odpowiedniej gradacji  tworzą ciekawy i oryginalny efekt.

Kathrine ma nadzieję, że uda jej się w przyszłości zaprojektować nie tylko konceptualną linię ubrań, ale stworzy materiał, który dając podobny efekt będzie nadawał się do noszenia na co dzień. Póki co tę niesamowitą kolekcję można było oglądać na wystawie absolwentów the Royal college Art. (ms)