Połączyli dwa mieszkania w bloku, aby pomieścić wszystkich z rodziny [PRZED i PO]

Mieszkanie powstaje we Wrocławiu. Architekci połączyli dwa mieszkania w bloku z lat 90. W ten sposób powstanie komfortowa przestrzeń dla wszystkich członków rodziny.

Projekt przebudowy dwóch mieszkań w jeden apartament przygotowali architekci z pracowni NA NO WO. Jego przebudowa już trwa. W efekcie powstanie przestrzeń o powierzchni 93 m kw. na osiedlu powstałym w latach 90. na Wrocławskim Muchoborze Wielkim. Dwa małe, rozkładowe lokale po połączeniu zmienią się w nowoczesne, przestronne, dobrze doświetlone mieszkanie umożliwiające komfortowe funkcjonowanie czteroosobowej rodziny.

Projekt wprowadził strefowanie funkcji, to znaczy, że w obrysie jednego z mieszkań zgrupowano pomieszczenia prywatne jak sypialnie i łazienki, a w obrysie drugiego kuchnię z jadalnią i pokojem dziennym. Przebudowa ze względu na konieczność wykonania otworów w ścianach konstrukcyjnych wymagała uzyskania pozwolenia na budowę.

Po usunięciu części ścianek działowych uzyskano otwartą i funkcjonalną przestrzeń kuchni i jadalni, które zostały połączone z salonem dzięki wykonaniu w ścianie żelbetowej nowych przejść.

Przesuwne wysokie drzwi, na co dzień schowane w zabudowie meblowej salonu będą zasuwane podczas odwiedzin gości zmieniając salon w komfortowy pokój gościnny. Otwarcie i połączenie przestrzeni dziennych nadało mocny akcent aranżacyjny dla pozostałej części mieszkania. Architekci zaproponowali stylistykę opartą na minimalistycznych formach z mocnymi dodatkami kolorystycznymi, tworząc w ten sposób kontrastujące, a zarazem spójne w całości mieszkanie.

Czytaj też: Wrocław | Apartament | Dom | Wnętrza | Architektura | Renowacja

źródło: www.nanowoarchitekci.pl
wiz. NA NO WO architekci

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły