Polak stworzył oficjalny zestaw LEGO. Poznajcie wyścig kosmiczny.

Grupa LEGO prezentuje zestaw, który bez wątpienia podbije serca klientów – zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego. Oparty na minimalistycznym uroku wszechświata, a jednocześnie utrzymany w tej samej estetyce, co klasyczne plakaty z lat 80. Zestaw poprzez kolory i retro stylistykę opowiada o epoce wyścigu kosmicznego z wykorzystaniem klocków LEGO.

Czteroczęściowy zestaw w rozmiarze pocztówki jest dynamiczny i pokazuje zarys historii promu kosmicznego, bazy księżycowej, czarnej dziury, zaćmienia księżyca, różnych konstelacji gwiazd i wiele więcej. Dodatkowo oferuje wiele możliwości aranżacji, ponieważ każdy obrazek jest całkowicie niezależny od pozostałych.

Polak stworzył zestaw LEGO.

Zestaw zaprojektował polski fan LEGO, Jan Woźnica, który zgłosił swój projekt przez platformę LEGO Ideas, gdzie następnie zdobył uznanie 10 000 miłośników klocków i przeszedł pozytywną ocenę Grupy LEGO. Jan prywatnie jest specjalistą IT, a w wolnych chwilach zajmuje się budowaniem z klocków. Przy tworzeniu tego projektu inspirował się klasycznymi plakatami sci-fi i okładkami retro książek.

Zestaw LEGO Ideas Opowieści z czasów wyścigu kosmicznego trafi do sprzedaży 5 maja dla uczestników programu LEGO VIP oraz 8 maja dla wszystkich w sklepach stacjonarnych LEGO i na stronie www.lego.com/Space-Age w cenie 249,99 złotych.

O Grupie LEGO  

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie budowniczych jutra poprzez moc zabawy. System LEGO in Play, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko, co tylko sobie wymyślą.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932 r. przez Olego Kirka Kristiansena, a jej nazwa pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, co oznacza “baw się dobrze”. Dziś Grupa LEGO pozostaje firmą rodzinną z siedzibą w Billund. Jednak jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 130 krajach na całym świecie.

Zobacz również: LEGO | Gadżety | Polscy projektanci | Ciekawostki

Polak stworzył oficjalny zestaw LEGO

Materiał prasowy

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły