Polak zaprojektował mebel, który trafił do muzeum w Budapeszcie

Stoliki “Bookmark” zaprojektował Paweł Grobelny. Do stolicy Węgier trafiły w ramach odbywającego się tam Tygodnia Designu.

Tydzień Designu to największe wydarzenie na Węgrzech, które jest poświęcone projektowaniu. W tym roku wśród prac zaproszonych gości można oglądać stoliki Bookmark, które zaprojektował pochodzący z Polski projektant Paweł Grobelny.

Młody projektant przygotował dwa stoliki, jeden żółty, a drugi w białym kolorze. Meble stanowiły część kolekcji, która prezentowana była na wystawie „Wspólne wartości – wspólne dziedzictwo środkowoeuropejskiego designu” w gmachu Muzeum Sztuk Użytkowych w Budapeszcie. Była to główna wystawa, zorganizowana w ramach zakończonego już Tygodnia Designu. Na wystawie pokazane zostały najciekawsze realizacje projektantów z Europy Centralnej.

Stoliki Bookmark Pawła Grobelnego pełnią funkcję małej biblioteki, którą można postawić dosłownie wszędzie. Molom książkowym spodoba się zapewne specjalna konstrukcja, która umożliwia odłożenie czytanej książki tak, aby można było szybko wrócić do ostatniej strony.

Wystawa w Narodowym Muzeum Sztuk Użytkowych w Budapeszcie trwa do 20 listopada 2016 r.

bookmark_pawel-grobelny_02


bookmark_pawel-grobelny_03

bookmark_pawel-grobelny_07

bookmark_pawel-grobelny_08

bookmark_pawel-grobelny_05

bookmark_pawel-grobelny_06Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły