Bartosz Domiczek

Polak zaprojektował wyjątkowe domki! Wyglądają jak kamienne monolity.

Polacy nie gęsi, swój wkład w architekturę mają.  I to całkiem spory!  Właśnie poznaliśmy kolejny świetny projekt pochodzący znad Wisły. Kto i gdzie planuje go stworzyć? Przeczytajcie!

Za nietypowym projektem stoi Polak, Bartosz Domiczek. Stworzone przez niego wizualizacje i koncept powstały w ramach konkursu Ronen’a Bekermans’a, który zaprosił do współpracy twórców z całego świata. Ich zadaniem było stworzenie prostych i funkcjonalnych domków letniskowych. Dodatkowym zadaniem stojącym przed architektami było znalezienie miejsca, w których mogłyby stanąć ich projekty i wyjaśnienie, dlaczego wybrano właśnie je.Spośród wszystkich wysłanych prac, jury konkursu wybrało właśnie projekt pochodzący z Polski. Miejscem, w którym chciałby postawić swoje monolityczne domki okazała się Islandia i wzgórza Thorsmork. Bartosz Domiczek tak tłumaczył wybór lokalizacji: 

Wyobrażałem sobie strukturę, która nie powstałaby w tej dolinie. Wywołuję w ten sposób poczucie jakiegoś nieuchwytnego piękna

Bartosz wspomina, że dwoma, głównymi motywami przewodnimi były archetypiczne schronienia, które charakteryzuje między innymi zlokalizowanym centralnie paleniskiem. Drugą inspiracją była prostota i kontrast jakie oferują geometryczne bryły. W ten sposób powstały unikalne domki, które są proste, ekonomiczne, a dodatkowo zachwycają swoim wyglądem i niewątpliwym urokiem. 

materiały: Bartosz Domiczek 
https://bartosz-domiczek.com