Półfinał 8. edycji Fashion Designer Awards. Oto finaliści

W Galerii Mokotów w Warszawie odbył się Półfinał Fashion Designer Awards.  Wśród przybyłych gości najwięcej emocji wzbudziły pokazy młodych projektantów, ale to nie jedyny punkt programu modowego przygotowanego przez organizatorów. 

Tegoroczne kolekcje projektantów były na bardzo wysokim poziomie i zbierały gromkie brawa. – W tych projektach widać pasję i styl projektantów. Moim zdaniem jest tu kilka perełek – komentowała Zuzanna Wachowiak z duetu Bizuu.

Gośćmi półfinału byli między innymi: projektant Michał Szulc, Zuzanna Wachowiak (duet Bizuu) – ambasadorzy kampanii 6-ty zmysł projektanta marki Whirlpool, Lidia Kalita, Macademian Girl, Alicja Napiórkowska (stylistka popularnych programów tv), Asia Typek (jedna z najzdolniejszych fotografek street fashion) oraz Anna Halarewicz (autorka grafiki 8 edycji FDA i jedna z najzdolniejszych ilustratorek mody).

Projektant to nie tyle ktoś, kto kreuje trendy, ale szuka nowych rozwiązań w morzu tego, co już było. Wszyscy bawimy się cytatami, ci młodzi ludzie proponują coś innego i jestem z tego dumny – mówił Michał Szulc.

Goście podziwiali również pokazy absolwentów MSKPU, a także marek m.in.: Bizuu, Lidia Kalita, STEFANEL.

W modzie jest dużo miejsca nie tylko na minimalizm, ale również na nutę awangardy. Patrząc na półfinałowe kolekcje, czuję że czas prostoty w modzie, powoli się kończy – powiedziała Macademian Girl.

Swoich faworytów nie chciała zdradzać Lidia Kalita:

Na tym etapie konkursu mam kilku faworytów, ale nie będę zdradzać których, niech to pozostanie niespodzianką. W swoim wyborze zwracam szczególną uwagę na niebanalne i nieoczywiste podejście do tematu „Tribute to Colors – komentowała Lidia Kalita.

Żaden z jurorów nie miał wątpliwości kto powinien przejść do finału. Werdykt odczytała Joanna Sokołowska-Pronobis (pomysłodawczyni FDA), która komentowała:

Zobaczyliśmy modę autorską, dojrzałe projekty, świetnie zapowiadających się projektantów, z których każdy ma świadomość DNA swojej marki. Kibicuję im wszystkim – mówiła Joanna Sokołowska-Pronobis.

Oto lista dziewięciu finalistów 8 edycji Fashion Designer Awards:

Golec Natalia – Gdynia
Kołodziejski Hubert – Rokitno
Kula Sophie – Katowice
Marchewka Roman – Wrocław
Podgórska Dorota, Nowak Wiktoria – Łódź
Poraziński Dastin – Warszawa
Syczyńska Dominika – Gliwice
Woszkowska Alicja – Rybnik
Wojtaszek Antonina – Poznań

10 finalistę wybiorą internauci, 11 kwietnia startuje głosowanie na stronie organizatora www.fashiondesignerawards.com.pl glosowanie, które potrwa do północy 14 kwietnia br.

Wybrane osoby są coraz bliżej wygrania nagród w 8. edycji FDA. Czeka na nich m.in.: staż zagraniczny, 15 tysięcy złotych i stypendia naukowe od MSKPU, wykonanie makijaży AVON do sesji look bookowej lub wizerunkowej, wyjazd na Premier Vision do Paryża od Whirlpool oraz staż w Atelier Bizuu.

WIELKI FINAŁ JUŻ 11 MAJA W TEATRZE PALLADIUM WARSZAWIE.

Zdjęcia z wybiegu, looki pokazowe – fot. Filip Okopny
Scena goście, ścianka – fot. Monika Szałek