Policja w Dubaju będzie od 2020 roku jeździć Teslami Cybertruck. 

Choć najnowszy pojazd stworzony przez Teslę nie spotkał się z ciepłym odbiorem, a konferencja prasowa, na której zaprezentowano „samochód przyszłości” stała się źródłem niewybrednych żartów, amerykańska marka ma powód do radości. Tesla otrzymała właśnie zamówienie od dubajskiej policji. Ile sztuk trafi do arabskiego kraju? Narazie nie wiadomo. 

Przypomnijmy, że Tesla Cybertruck została zaprezentowana kilkanaście dni temu przez właściciela marki Elona Muska. Pojazd od razu wzbudził spore zainteresowanie. Po pierwsze ze względu na swoje nietypowe kształty, a po drugie ze względu na osiągi i możliwości, które według inżynierów wykraczają daleko poza obecne realia rynku samochodów elektrycznych. Według Elona Muska elektryczna Tesla Cybertruck ma mieć moc porównywalną do potężnego Forda f-150, a jej przyspieszenie ma dyskwalifikować takie samochody jak nowe Porsche 911. Tesla Cybertruck ma być superwytrzymałym pojazdem elektrycznym, który poza pancernymi szybami wyposażony zostanie we wzmocnioną karoserię wykonaną z tych samych materiałów, z których powstają rakiety kosmiczne SpaceX również należące do koncernu Elona Muska.

 

Pomimo wpadki na konferencji, na której podczas testów wytrzymałości rozbito (pancerną) szybę pojazdu okazało się, że samochód cieszy się zainteresowaniem niektórych, nieco kontrowersyjnych inwestorów. Jednym z nich jest dubajska policja, która zamówiła w Tesli nowe Cybertrucki, które już w 2020 roku mają wyjechać na ulice największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Ile kosztuje nowy Cybertruck? Sprzedawana będzie w trzech wersjach, najtańsza będzie naprawdę tania, bo kosztować ma 39 900 dol. Jest więc tańsza niż zapowiadano. Najdroższa, z trzema elektrycznymi silnikami, to wydatek rzędu 69 900 dolarów, a środkowa, uzbrojona w dwa silniki, kosztuje 49 900 dolarów.

Każdy kto interesuje się motoryzacją wie, że dubajska policja słynie z supersamochodów wchodzących w skład ich floty. Wśród pojazdów-radiowozów, którymi poruszają się policjanci w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wymienić można Lamborghini Aventador warte ponad 1,5 miliona złotych, Bugatti Veyron, które jest jednym z najszybszych samochodów dopuszczonych do ruchu na ulicach, kilka Astonów Martinów, Bentleya Continental GT, dwa BMW i8, czy trzy hybrydowe Porsche Panamera. Od 2018 roku, dubajscy policjanci testują również latające motocykle, które mają wyjechać, a raczej wylecieć na ulice również w 2020 roku. Kto by nie chciał być policjantem w Dubaju…

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły