Polka, która projektuje dla Hermèsa. Poznajcie Annę Glik!

Zlecenie od luksusowego francuskiego domu mody Hermès otrzymała w bardzo ważnym momencie swojego życia. O mailu z ofertą takiej współpracy marzy chyba każdy młody projektant.

Anna Glik mieszka i pracuje w Krakowie. Zajmuje się grafiką, a tworzone przez siebie kolaże publikuje głównie na Instagramie od dwóch lat. Tworząc kolaże inspiracje czerpie z analizy człowieka, mody i architektury. Jak sama wskazuje, po prostu lubi ładne rzeczy oraz abstrakcję. Choć droga do artystycznego świata nie była tak oczywista (Anna Glik z wykształcenia jest ekonomistką), jednak wytrwałość i rozwijanie pasji opłaciły się.

Wiadomość z propozycją współpracy otrzymała od managera digitalowego marki Hermès. Dla francuskiej marki stworzyła 15 grafik, które bazują na technice kolażu. Kolaże opublikowane zostały na oficjalnym profilu marki w Internecie. Na grafikach znaleźć można kolorowe zestawienia, w których wkomponowane zostały ubrania i akcesoria francuskiego domu mody. To między innymi charakterystyczne apaszki, zegarki i torby.

Wiem, że dużo pracy jest jeszcze przede mną, ale zlecenie Hermèsa pojawiło się w ważnym momencie i umocniło w przekonaniu, żeby rozwijać się w tym kierunku – mówi Anna Glik.


Twórczość młodej artystki można oglądać na jej profilu „Warstwy” w serwisie Instagram. Znajdziecie go klikając tutaj.


Publikacja powstała w ośrodku domków na wynajem Camppinus Park w Jezierzanach, gdzie redakcja magazynu whiteMAD tymczasowo przeniosła swoją siedzibę. Jeżeli jesteście miłośnikami nowoczesnej architektury, inteligentnych domów oraz weekendowych wypadów za miasto, to miejsce jest dla was idealne!

źródło: Anna Glik