Polka ozdobiła kamienicę we francuskim miasteczku. Pokryła ją koronka

Mural powstał w ramach festiwalu sztuki “In CIté” Festival écologique d’Arts Urbains. Charakterystyczna dla twórczości NeSpoon koronka ozdobiła kamienicę w miasteczku Callac.

NeSpoon słynie z tworzenia miejskich instalacji artystycznych w najbardziej nieoczekiwanych miejscach. Artystka ozdabia w ten sposób kamienie, fragmenty chodników czy elewacje budynków. O jednej z jej interwencji w Hiszpanii pisaliśmy TUTAJ.

Tym razem NeSpoon malowała we Francji. Koronkę malowała ręcznie na ścianach starej kamienicy w centrum zabytkowego miasteczka Callac w Bretanii. W mieście najwięcej jest budynków z szarego kamienia z ciemnoszarymi dachami.

Malowałam ją sześć dni w deszczu i przy silnym wietrze, wielokrotnie nie mogłam wjechać podnośnikiem na wysokie partie ściany bo wiatr wiał z prędkością 60 km/h – mówi artystka.


Koronka, którą NeSpoon wybrała jest charakterystyczna dla francuskiej sztuki z XIX wieku. Co ciekawe, francuski festiwal nastawiony jest na promocje ekologii dlatego mural malowany był farbą akrylową. Festiwal odbywa się w Bretanii od sześciu lat i uczestniczą w nim głównie artyści prezentujący sztukę performatywną, warsztatową, muzyczną i plastyczną. NeSpoon była jedyną muralistką na tym festiwalu.

To nie koniec jej artystycznych wyzwań. Wkrótce NeSpoon rusza do Grecji, a następnie Rosji, Niemiec i Szwajcarii, by malować kolejne koronki.

Czytaj też: Sztuka | Kultura | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

źródło: NeSpoon

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły