Polka zaprojektowała nietypowy domek. Inspirowała się polską wsią!

Greenhouse, bo tak nazwano projekt stworzyła Karina Wiciak ze studia wamhouse. Jej propozycja to nowoczesny dom letniskowy, który zachwyca nie tylko swoją bryłą, ale również interesującą fasadą.

Karina inspiracji poszukiwała na polskich wsiach. Obserwowała ich architekturę, urbanistykę oraz kulturę, którą później przeniosła na papier. Tak powstał Greenhouse, wyjątkowy dom letniskowy, który łączy wiejski folklor z nowoczesnymi rozwiązaniami. Domek Greenhouse ma 180 metrów kwadratowych. Na parterze znalazło się miejsce na łazienkę oraz sporej wielkości jadalnie.  Na piętrze, do którego prowadzą schody znalazła się mała kuchnia z salonem, dodatkowa łazienka, a także sypialnia i biblioteczka.


To, co najbardziej wyróżnia Greenhouse to jego wyjątkowo oryginalna bryła, która nawiązuję do dekonstruktywizmu. Pomimo nietypowego kształtu, nie trudno znaleźć w nim odniesienia do typowej archetypicznej zabudowy wiejskiej. Ciekawym elementem jest trawnik, który pokrywa jedną ze ścian i ciągnie się aż po dach. 

źródło: www.wamhouse.com