Polki z prestiżową nagrodą. Ich projekt pokonał 18.000 konkurentów.

Jak co roku, spieszymy poinformować o wynikach prestiżowego konkursu A’Design Award & Competition. Tym bardziej, że spośród 18 000 zgłoszeń to właśnie projekt z Polski zgarnął główną nagrodę!

Tegoroczna edycja konkursu zdecydowanie należała do najbardziej emocjonujących. Stało się to za sprawą ilości, bardzo wysokiej jakości zgłoszeń. Łącznie w konkursie startowało ponad 18 000 projektów, które pochodziły ze 180 krajów. W jury konkursu zasiadało 170 ekspertów, którzy decydowali o wynikach w 110 kategoriach. Wśród nich były takie działy jak architektura, rzemiosło, biżuteria, wnętrza, czy nawet projektowanie jachtów.


Wśród zwycięskich architektów znalazły się również Polki – Dagmara Oliwa i Anita Luniak. Architektki  zostały nagrodzone za obiekt Crab House, który leży w miejscowości Sobótka, niedaleko góry Ślęża. Projekt został doceniony za trzy główne aspekty. Po pierwsze za swój design. Po drugie za lokalizacje wśród wspaniałych krajobrazów wokół których krążą legendy i baśniowe opowieści. A po trzecie za funkcję, którą pełni. Grupa trzech futurystycznych pawilonów ma na celu edukacje, promocję kultury, a jednocześnie odgrywanie roli miejsca spotkań dla lokalnej społeczności. Czym inspirowały się Polki? Podpowiedzią jest nazwa kompleksu. Panie szukały natchnienia obserwując kraby próbujące wspiąć się na wysokie trawy. Efekt? Jak dla nas po prostu świetny!

materiały prasowe :
http://www.3303.pl
http://www.formacaprichosa.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły