Polska marka HAJDE i ich produkty inspirowane naturą

HAJDE to młoda polska marka, która powstała z zachwytu nad dziką przyrodą i radości 
z odkrywania świata. Nazwa firmy w języku starosłowiańskim oznacza „naprzód”. Wszystkie produkty są wytwarzane ręcznie 
z wysokiej jakości naturalnych materiałów i mają ponadczasowy design.

HAJDE jest marzeniem które powstało w sercach dwóch przyjaciółek – Uli Basińskiej i Oli Poławskiej. Pierwsze produkty HAJDE powstały w 2013 roku w prowizorycznej pracowni na Saskiej Kępie. Obecnie firmę prowadzi Ola. Ula natomiast podróżuje po świecie i wyszukuje dla HAJDE najlepsze materiały. Siedziba firmy – jej pracownia i sklep – mieści się 
w przedwojennej willi na Mokotowie, na poddaszu Domu Zabawy i Kultury Dzik.

Inspiracją do stworzenia firmy był zachwyt nad prostotą i bogactwem jakie kryje w sobie las. Natura jest głównym punktem odniesienia do tworzenia kolekcji. Wszystkie produkty HAJDE powstały z naturalnych materiałów, takich jak len, konopie, bawełna, drewno czy metal. Pracownia często korzysta też z materiałów unikatowych, przywiezionych z dalekich podróży. W kolekcji znajdziemy szkockie kilty, czy nepalskie i indonezyjskie tkaniny, ręcznie robione przez lokalną ludność.

W szerokim asortymencie produktów znajdziemy torby, plecaki, bukłaki, portfele, tytonierki i przyborniki. Dodatkowo firma stworzyła kolekcję ubrań, w tym bluz, kurtek czy koszul. Wszystkie produkty HAJDE inspirowane są nieokiełzaną naturą i mają swoje „leśne imiona”. Znajdziemy tu na przykład wilki, niedźwiedzie, ale też sarny, potoki, wiatr czy mgły.

Pracownia projektowa HAJDE jest bardzo konsekwentna jeśli chodzi o dobór materiałów 
i funkcjonalność tworzonych akcesoriów. Jak mówi właścicielka Ola Poławska „U nas nic nie jest przypadkowe. Wszystko ma swoją funkcje, bez zbędnych elementów lub niepraktycznych rozwiązań”.

Słowo HAJDE to starosłowiański okrzyk „Naprzód!”, który pojawił się w głowach twórczyń za sprawą starych piosenek harcerskich i muzyki bałkańskiej. HAJDE to odwaga, zwierzęca wolność i zew natury! Po więcej zapraszamy na www.hajde.pl.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły